2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Kamerun - Horvaatia Mängu

B-grupis toimus 18. juunil Brasiilias peetud maailmameistrivõistlustel Kameruni ja Horvaatia teise vooru mäng. Manausi linn aktsepteeris vastaste mängu, kellel polnud enam õigust eksida. Matši tulemuseks oli rännak, mida "Amazonia" areeni vaatajad said oma silmaga näha.

Pozor_Kameruna_

Horvaatia ja Kameruni rahvuskoondised kaotasid oma esimesed kohtumised Brasiilias peetud maailmameistrivõistlustel. Esimene kaotas Pentacampidele ja teine mehhiklastele. Teises ringis oli meeskondadel kindlasti vaja võitu, et jätkata võitlust play-offi etapile jõudmise nimel.

Kohtumine algas Kameruni rünnakutega. Aafriklasi polnud aga pikka aega piisavalt. Juba 10. minutil said nad palli enda võrku. Pärast suurepärast söötu karistusalasse saatis Ivica Olic palli aafriklaste võrku. Pärast seda oli horvaatidel veel paar võimalust värav lüüa, kuid esimesel poolajal seda ei juhtunud.

Kamerun ründas nõrgalt, esireas tuli see välja vähe. Kuumad Aafrika kutid hakkasid närvi minema, mille tulemusel eemaldati Song Mandjukici löögi eest väljaku keskel kahjutu olukorras.

Teine poolaeg peeti täielikult Horvaatia paremusega. 48. minutil korraldati teine pall. Ivan Pershich vahetas Kameruni väravavahi ebatäpse söödu, tormas mööda äärt ja karistusalasse sisenedes lõi rahulikult värava. 2 - 0. Nüüd tundus, et Kamerunil pole üldse võimalust. Ja nii see juhtus.

Mario Mandzukic skooris veel kaks korda (61. ja 73. minutil), olles teinud lõpliku kaotuse 4 - 0. Kõigepealt lõi ründaja nurgalöögi järel palli peaga ja mängis siis lõpetamist.

Kamerunil oli teisel poolajal vaid mõned võimalused, kuid need jäid täitmata. Juhtum lõppes ka asjaoluga, et kamerunlased rebisid väljakul peaaegu omavahel läbi. Assu-Ekotto hakkas Mukanjoga kokku lööma. Samuti tuleb märkida, et kamerunlased said teisel poolajal kolm punast kaarti ja lõpetasid mängu seitsmese koosseisuga.

Horvaadid saavad turniiril kolm esimest punkti. Nüüd otsustatakse B-alagrupist lahkumise saatus eurooplaste jaoks matšis Mehhikoga.