2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Kamerun - Brasiilia Mängu

23. juunil pidasid jalgpalli maailmakarika võõrustajad alagrupiturniiril oma viimase matši. Kameruni rahvusmeeskond sai Brasiilia pealinna rahvusstaadionil pentacampide rivaalideks.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti Kamerun - Brasiilia mängu

Brasiilia rahvusmeeskond pakkus kohtumistest esimestest minutitest alates vastastele kiiret tempot. Pall väljaku keskel praktiliselt ei viibinud, kuna lõunaameeriklased üritasid seda kohe esireale toimetada. Brasiilia edumaa oli muljetavaldav. Tulemuseks oli värav 17. minutil Kameruni vastu. Neymar, olles saanud äärelt uhke söödu, saatis ühe puudutusega palli Kameruni värava nurka. 1 - 0 viigistasid brasiillased.

Aafrika meeskond tuli pärast loovutatud palli mõistusele ja ohustas mitu korda ohtlikult vastaste väravat. Põhimõtteliselt tekkisid ohtlikud hetked brasiillaste väravas pärast nurgalööke. Ühes neist rünnakutest päästis väravapost Brasiilia väravavahi Cesari. Kuid Kamerun suutis siiski värava lüüa. 26. minutil võitis Matip brasiillaste värava tagasi. ja skoor muutus võrdseks.

Selline tulemus ei saanud meistriliiga võõrustajatele sobida. Isegi esimesel poolajal 35 minutil teeb Neymar duubli ja viib oma meeskonna edasi. Kohtumise esimene poolaeg lõppes seisuga 2 - 1 Brasiilia kasuks.

Pärast pausi olukord platsil ei muutunud - brasiillased ründasid sagedamini. Juba 49. minutil lõid nad Kameruni vastu kolmanda värava. Fred hiilgas. See värav oli Brasiilia koondise ründaja jaoks esimene MM-il. Siiski väärib märkimist, et külje servi ajal oli Fred vastuolulises olukorras. Vahekohtunik sai ohutult fikseerida. Kuid seda ei juhtunud - Fred saatis palli peaga võrku.

Brasiillased veetsid ülejäänud kohtumise väga enesekindlalt. Nad domineerisid väljakul ega lubanud Aafrika mängijatel oma väravat vürtsitada. Lisaks lõi 84. minutil Fernandinho veel ühe värava. 0 - 1 lõi lõunaameeriklaste kasuks 4 - 1.

Matšikohtuniku lõpuvile fikseeris brasiillaste enesekindla võidu. Nüüd ootavad fännid põnevusega jalgpall banketi jätkumist maailmakarika playoffides, kuhu loomulikult kuulub ka Brasiilia koondis.