2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Austraalia Ja Hollandi Mängu

19. juunil algas maailmakarika B-grupis teine voor. Porto Alegre linnas toimus kohtumine Hollandi ja Austraalia koondiste vahel. Mäng osutus väga põnevaks ja ilusaks. Kohtumine rõõmustas arvukalt fänne mitte ainult staadionil, vaid kogu maailmas. Pealtvaatajad nägid mitu ilusat palli ja rohkem kui ühte väravat.

Avstralia - Niderlandy_

Pärast seda, kui Holland võitis Hispaaniat purustava 5: 1 skooriga, arvasid paljud, et Austraaliaga mängimine ei tekita probleeme Louis van Gaali hoolealuste lihtsa kolmepunktilise omandamisega. Mäng osutus aga väga intrigeerivaks.

20. minutil tegi Arjen Robben oma järgmise kiire löögi väljaku keskelt madalale, sisenes karistusalasse ja saatis palli kaugemasse alumisse nurka. Hollandlased läksid seisuks 1 - 0. Kuid Hollandi rahvuskoondise rõõm jäi üürikeseks. Minutiga viigistas Tim Cahill suurepärase väravaga. Austraalia ründaja vastas hingedega söödule karistusalas ja tulistas väravasse. Pall tabas koletu jõuga risti ja ületas hellitatud joont. See värav saab olema turniiri üks ilusamaid väravaid. Tulemustabelis vilksatas võrdne skoor.

Pärast värava löömist oli austraallastel võimalus rohkem lüüa, võib öelda, et mäng oli võrdne. Enne pausi skoor siiski ei muutunud.

Teisel poolajal nägi publik taas mitmeid väravaid. Esimesed, kes eristasid end, olid austraallased. 54. minutil penaltist viis Mile Edinak rohelise mandri esindajad ette. Austraalia juhtis 2 - 1 ja see oli juba sensatsioon. Kuid Hollandi rahvusmeeskonnal on oma staaride esinejad. Nii sai Robin van Persie 58. minutil teise värava. See värav oli Robini jaoks turniiril juba kolmas ja ta jõudis sellele näitajale järele Arjen Robbeni ja Thomas Mülleriga.

68. minutil saatis Memphis Dupai karistusalas väljastpoolt tulnud löögiga kolmanda värava Austraalia väravasse. Hollandlased tulid ette. On märkimisväärne, et eelmises väravarünnakus lõid austraallased peaaegu ise värava. Lõppskoor ei muutunud enne lõpuvilet.

Holland on kahe matši järel kogunud 6 punkti ja on MM-sarjas B-grupi edetabelis. Ja Austraalia rahvusmeeskond jääb kahe kohtumise järel punktideta, kuigi nende mäng Hollandiga oli väga kvaliteetne ja huvitav.