2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti USA-Portugali Mängu

22. juunil kohtusid jalgpalli maailmameistrivõistlustel teise mängude vooru raames konkurendid G-grupis. Brasiilia linnas Manauses astusid staadioniväljakule USA ja Portugali rahvuskoondised. Matš oli grupi finaalikohtade jagamise seisukohalt väga oluline, kuna portugallased kaotasid esimese kohtumise ning ameeriklased said kindlustada tee järgmisele etapile.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti USA-Portugali mängu

Mängu algust tähistas kiire värav. Juba kohtumise 5. minutil kasutas portugallane Nani ära ameeriklaste kaitse loidust ja avas kohtumises skoori. 1 - 0 viis portugallased kiiresti juhtima.

Pärast seda sündmust läks matš vaiksesse režiimi, kuid ei saa öelda, et mäng toimus ohtlike hetkedeta. Tasub tõdeda, et USA koondisemängijad esimesel poolajal ohustasid sagedamini vastase väravat. Ameeriklased tulistasid mitu korda ohtlikult Portugali väravasse pikki vahemaid. Eurooplased üritasid ka rünnata, kuid nad ei suutnud luua ülirollimomente. Portugali fännide kahjuks ei näidanud meeskonna juht ja kapten Cristiano Ronaldo sädelevat jalgpalli.

Kohtumise esimene pool lõppes minimaalse skooriga 1 - 0 eurooplaste kasuks, kuid oli tunda, et USA mängijad ei loobu kolmest punktist nii lihtsalt.

Teisel poolajal lisasid märkimisväärselt USA rahvuskoondise mängijad. Ameeriklastel tekkis eurooplaste väravate löömiseks üha soodsam olukord. Viimase kell helises 55. minutil, kui Bradley imekombel väravat ei löönud. Portugali kaitsja puhastas palli väravajoonelt.

Cristiano Ronaldo näitas mängimisega jätkuvalt oma meistrivõistluste ettevalmistamatust. Võib-olla mõjutas see ka teisi Portugali mängijaid. Selle tulemusena tõi see kaasa asjaolu, et 64. minutil Jermain Jones seisu viigistas. Pärast nurgalööki põrkas pall tagasi ameeriklasele, kes andis karistusalas väljastpoolt täpseima löögi. Tulemus muutus võrdseks.

81. minutil šokeerisid Ameerika mängijad teist korda Portugali koondise fänne. Pärast segadust eurooplaste karistusalas põrkas pall vabasse ruumi USA mängijale, kes tegi kontrollitud söödu Dempseyle. 2 - 1 ja USA meeskond rõõmustab. Tundus, et ameeriklased ei lase eelisest lahti. Neil oli rohkem võimalusi värava löömiseks, mõnikord nägid nad väljakul paremad välja. Võime öelda, et Klinsmani meeskond vääris võitu. Ameeriklast jäi aga üsna vähe puudu.

Kohtunik lisas kohtumise tavapärasele ajale 5 minutit. Portugallased üritasid rünnata ja need impulsid said tasutud. Kui kohtumise lõpuni oli jäänud 30 sekundit, rippus Ronaldo karistusalas ja Silvestre Varela viigistas peaga seisu.

Matši lõpptulemuseks on võitluslik viik 2 - 2, mis Portugalile ei sobi. Nüüd peavad eurooplased Ghana vastu võitma palju ja lootma, et Saksamaa võidab USA meeskonna.