2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti USA-Saksamaa Mängu

Saksamaa pidas Brasiilias jalgpallimeistrivõistluste alagrupiturniiril viimase mängu 26. juunil Recife linnas. 41 000 pealtvaataja juuresolekul võitlesid sakslased USA rahvuskoondisega.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti USA-Saksamaa mängu

Saksamaa meeskond oli turniiri järgmisse etappi juba kindlustanud, kuid kohtumises saadud kaotus võis sakslased langetada G-grupi viimasele teisele kohale. USA meeskond võis rahul olla viigiga, et mitte püsida silmas pidades Portugali ja Ghana meeskondade kohtumise tulemusi. Ameeriklased, kui sakslased matšis punkte koguvad, pääsesid ka maailmakarika 1/8-finaali.

Mäng algas Saksamaa domineerimisega. Raske vajutamine, palli rohkem valdamine - see kõik viis mängu esimese 15 minutiga Saksamaa meeskonna paremusse. Märkimisväärseid skoorimisvõimalusi siiski ei loodud.

Poolaja keskelt alustades harjusid ameeriklased sellega ja viigistasid mängu veidi. USA rahvusmeeskond kasutas kõige sagedamini rinde ründajate pikki sööte, kuid see ei toonud soovitud tulemust. Ka sakslased ei loonud USA koondise väravate juures midagi ohtlikku. Tuleb tunnistada, et esimene poolaeg osutus mitte ainult väravateta, vaid ka pisut igavaks.

Kohtumise teises pooles nägi publik siiski ühte väravat. 55. minutil saatis Thomas Muller karistusliinilt uhke löögiga palli ameeriklaste värava nurka. See eesmärk on turniiril sakslasele juba veerandiks tõusnud. Saksamaa juhtis 1 - 0.

Pärast värava löömist ei täheldatud sakslaste väravas USA koondise aktiivsuspuhanguid ning saksa mängijad ise värava löömisega ei kiirustanud. Alles tihendatud ajal tekkis kõige ohtlikum hetk. Ameeriklased võisid tagasi võita, kuid Netsev Lami kapten päästis tema meeskonna. USA mängija lõi ohtlikult Neueri väravasse, kuid Lam tõkestas libisemisega palli tee väravasse.

Kohtumise lõppskoor 1 - 0 Saksamaa kasuks viib sakslased esikohalt turniiri playoffidesse. USA meeskond on teisel kohal, kuna portugallastel ei õnnestunud Ghanat suures plaanis võita. Parima vahe järgi löödud ja löödud väravate vahel edestasid ameeriklased Cristiano Ronaldo meeskonda.