2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängu Mängiti Honduras - Šveits

25. juunil pidas Šveitsi rahvusmeeskond Brasiilias linnas Manaus Brasiilias FIFA maailmakarika etapil alagrupiturniiri viimase kohtumise. Eurooplaste rivaalid olid Hondurase meeskond, kellel polnud enam võimalust turniiri otsustaval etapil heitlust jätkata.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängu mängiti Honduras - Šveits

Šveitslased vajasid võitu. Samal ajal lootsid eurooplased, et Ecuadori meeskond ei võida paralleelses kohtumises Prantsusmaad. Šveitsi mängijad alustasid kohtumist väga aktiivselt. Juba esimestel minutitel hakkasid Hondurase mängijad väravat lööma. Juba 6. minutil lööb šveitsi ründaja Shaqiri hämmastavalt ilusa palli. Djerdan lõi keskmiselt kaugelt tabava löögi vastase värava kaugemasse üheksasse. Šveitslased läksid juhtima 1 - 0.

Pärast seda eurooplased tempot ei pidurdanud. Nad jätkasid aktiivset ja ohtlikku rünnakut. Tulemuseks oli Hondurase teine värav. Šveitslased tegid kiire rünnaku, tänu millele läks Shaqiri Hondurase väravavahiga üks-ühele. Ründaja edestas väravavahti kergelt, tehes seisuks 2 - 0 eurooplaste kasuks.

Matši peakohtuniku vile saatis meeskonnad Šveitsi paremusega kahes väravas vaheajale.

Teisel poolajal pole pilt väljakul muutunud. Šveitslased olid paremad, ründasid ohtlikumalt, valduses olev eelis oli eurooplaste poolel. Lõplik korrektsus oli Shakiri 71. minutil kolmas värav. Šveitsi ründaja näitas ennast turniiril täies hiilguses, olles otsustavas alagrupimängus välja andnud kübaratriki.

Šveits võidab Hondurase 3 - 0, et pääseda teiselt kohalt maailmakarika play-off'i. Eurooplaste rivaalid 1/8-finaalmängus on hirmuäratavad argentiinlased.