2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Lõuna-Korea - Alžeeria

22. juunil kohtusid N-kvartetis Brasiilias toimuva jalgpalli maailmameistrivõistluste teise vooru raames grupis Venemaa rahvuskoondise rivaalid. Lõuna-Korea ja Alžeeria rahvuskoondised astusid Porto Alegre staadioni väljakule.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges mäng Lõuna-Korea - Alžeeria

Vähesed jalgpallieksperdid oleksid võinud matšis sellist arengut ette kujutada. See mäng tõi palju positiivseid emotsioone nii neutraalsele fännile kui ka Venemaa jalgpalli armastajale.

Esimesel poolajal nägid vaatajad hämmastavat Alžeeria meeskonda ja vastikut Lõuna-Korea meeskonda. Oli tunne, et Aafrika meeskond oli mängukorralduse taseme poolest mitu korda konkurentidest üle. Kohtumise 26. minutil murdis alžeerlane Islam Slimani pärast kontrollitud söötu teravussügavusest korealaste väravasse ja avas kohtumises skoori. Alžeeria jaoks oli see sündmus turniiril juba teine, mis iseenesest on aafriklastele puhkus. Esimeses kohtumises Belgiaga avas skoori Alžeeria meeskond.

Mõni minut hiljem kahekordistas aafriklased pärast nurgalööki eduseisu. 28. minutil skooris Rafik Halish. Aafrika meeskond juhtis 2 - 0.

Tuleb märkida, et korealased tegid esimesel poolajal palju vigu. Aasialased ei hoidnud palli üldse, nende poolel väljakul oli ebatäpseid sööte. Kõik see viis juba esimese 45 minutiga ja kolmanda löödud väravani. Abdelmumen Jabu häirib aasialasi 38. minutil. Poolaja lõpuks on korealased alistatud. Nad on masenduses ja ülekoormatud. Pealtvaatajad näevad hoopis teistsugust Koread, millega nad on harjunud, ja Alžeeria meeskond on näidanud end ebatavaliselt tugevana.

Esimene poolaeg lõppes seisuga 3 - 0 aafriklaste kasuks.

Korealased sisenesid kohtumise teise poolde hoopis teise meeskonnaga. Oli tunne, et meeskonnad on vahetanud rolle - nüüd ei saanud Aafrika mängijad sisukalt väljaku keskosa ületada ja korealased surusid vastase väravat. Tulemuseks oli 50. minutil korealaste värav. Song Heung Min eristas ennast.

See edu inspireeris aasialasi. Neil oli veel paar võimalust väravaks lüüa, kuid nad suutsid mööda lüüa vasturünnakust, milles alžeerlased taas eristusid. 62. minutil saadab Yasin Brahimi pärast seeriat lühikesi täpseid sööte karistusalast välja palli Lõuna-Korea rahvusmeeskonna väravatesse, taastades vahe kolme väravani. 4 - 1 - sellised numbrid süttivad staadioni tablool. Kuid need polnud kõik mängu eesmärgid.

Korealased skoorisid taas. 72 minutil vähendab Gu Ja Chol taas konkurentide vahet. 4 - 2 edestas Alžeeriat. Ülejäänud aja jooksul üritasid korealased rohkem skoori teha, lõid aafriklaste väravate juures ohtlikke momente, kuid matš lõppes Alžeeria kahe väravaga.

Kohtumise lõpptulemus on 4 - 2 Alžeeria kasuks. Samal ajal tuleb mainida, et kõik H-grupi meeskonnad säilitavad oma võimalused jätkata võitlust turniiri playoff-etapil.