2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Colombia - Côte D'Ivoire

19. juunil toimus Brasiilia suurepärase ründaja Garrinchi auks staadionil FIFA maailmakarika C-alagrupi teise vooru kohtumine. Colombia ja Côte d'Ivoire'i rahvuskoondised kohtusid Brasiilia pealinnas. Mõlemad meeskonnad võitsid esimestes kohtumistes võidu, nii et nende isiklik vastasseis oli C-grupi kohtade lõpliku jaotuse seisukohalt väga intrigeeriv ja oluline.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges mäng Colombia - Côte d'Ivoire

Kolumbia rahvusmeeskonna ja Côte d'Ivoire'i mäng algas rahulikult ja mõõdukalt. Matši tähtsus ja tähendus oli tunda mõlema rahvusmeeskonna tegemistes. Seetõttu ei avaldanud meeskonnad ennast esimesel poolajal ning väljakul valitses põhimõtteliselt võitlus. Tõeline pallivõitlus käis kõikjal väljakul, mõlema meeskonna loovmängijatel oli väravateks võimalusi luua väga keeruline. Kolumblastel oli aga üks väga ohtlik rünnak. Kuid kõige soodsamalt positsioonilt pärinev Kolumbia mängija ei pääsenud sihtmärgile. Aafriklased üritasid rünnata omaenda värava pilguga. Pealtvaatajad nägid Elevandiluurannikute poolt läbi viidud mitut kauglööki.

Terve esimene poolaeg tundis vastutust tulemuse eest, mis avaldas mängijatele survet. Võib-olla seetõttu lõppes kohtumise esimene pool väravateta viigiga.

Teisel poolajal läks mäng palju lõbusamaks. Esiteks päästis aafriklased väravapost pärast ühte Colombia rünnakut. See oli Côte d'Ivoire'i esimene äratus.

64. minutil toimus esimene pall. Lõuna-ameeriklased võtsid vasakult äärelt nurga. Karistusalas olevale varikatusele vastas James Rodriguez, kes saatis pea ja saatis esimese palli aafriklaste väravasse. Colombia rahvusmeeskond juhtis 1 - 0. Pärast väravat nägi publik löödud värava auks lõunaameeriklaste juba traditsioonilisi huvitavaid tantse.

70. minutil sai Colombia väga kiire vasturünnaku, mis lõppes Côte d'Ivoire'i teise väravaga. Juan Quintero läks Aafrika väravavahiga kohtumisele ja saatis palli väravavahist mööda väravasse rahulikult. Seisuga 2 - 0 oli paljudel pealtvaatajatel tunne, et Colombia toob matši rahulikult võidu. Nii see siiski ei läinud.

Kohtumise intriigi taaselustas Gervinho, kes 73. minutil sooritas küljelt hiilgava soolosöödu, mille krooniks oli löök lähinurka. Elevandiluurannikud said ühe värava tagasi, tehes seisuks 2 - 1 lõunaameeriklaste kasuks.

Aafriklased veetsid viimaseid minuteid rünnakutes, kuid teist väravat lüüa ei õnnestunud. Colombia rahvusmeeskond üritas järsult vasturünnakut teha ja lõi isegi peaaegu kolmanda värava. Lõuna-Ameerika mängija löögi väljaku keskelt tõrjus väravavaht. Kelmikas kolumblane üritas väravavahti visata, kuid üsna vähesest jäi väheks.

Lõppskoor 2 - 1 tähistab Colombia võitu ja viib lõuna-ameeriklased kahe vooru järel C-grupis kindlale esikohale.