2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Horvaatia - Mehhiko

23. juunil lõppes Brasiilias toimuval maailmakarikavõistlustel alagruppide etapp A ja B grupis. Meistrivõistluste esimeses kvartetis oli üheks oluliseks ja viimaseks kohtumiseks Mehhiko ja Horvaatia rahvuskoondiste mäng. Nende meeskondade isiklikus vastasseisus otsustati pääs play-off-etapile.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges mäng Horvaatia - Mehhiko

Esimene poolaeg tuli horvaatide paremusega. Neil oli rohkem palli valdust ja nad üritasid kiiresti rünnata, kuid eurooplastel ei õnnestunud tõeliselt teravaid momente luua. Kõige sagedamini häirisid horvaadid vastaste kaitset kaugelöögiga.

Kesk-Ameerika esindajad valisid vasturünnakutaktika. See pole juhus, sest mehhiklaste grupist lahkumiseks oleks piisanud viigist. Sellise jaotuse korral võiks Mehhiko omistada kohtumise favoriitidele. Just selle meeskonna igrovkoi tekitas esimesel poolajal Horvaatia väravate juures kaks ohtlikku hetke. Esiteks, pärast väravavahi kauglööki päästis väravapost eurooplased ja siis sai Peralta suurepärase söödu sügavusest, käis Pletikosaga kohtumises, kuid libises ega pääsenud väravale. Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga.

Kohtumise teine pool kulges veidi teistsuguse stsenaariumi järgi. Rünnakutegevuses olevad horvaadid osutusid veelgi vähemaks ja mehhiklased paistsid seda lisanud. Algul halastas kohtunik Horvaatiast, kui ta Horvaatia karistusalas käega mängimise eest penaltit ei määranud. Kuid siis valitses õiglus. 72. minutil pärast nurgalööki tabab Rafael Marquez peaga värava. Mehhiklaste rõõm oli nii tugev, et nende peatreener langes koos mängijatega platsil sülle.

Pärast seda lagunesid horvaadid täielikult. Neil jäi veel kaks korda puudu. Hävitava skoori viskasid 75. minutil Andres Guardado ja 82. minutil Javier Hernandez. Nüüd ei kahelnud keegi mehhiklaste lahkumises rühmitusest. Horvaatidel õnnestus kohtumise lõpus üks värav tagasi võita, kuid see oli vähe lohutust. Ivan Perisic lõi 87. minutil ainsa värava mehhiklaste vastu.

Mängu lõppskoor Mehhiko kasuks 3 - 1 lubab võitjatel A-grupis seitse punkti saada. Samas võrreldakse neid Brasiiliaga, kuid jäädakse meistrivõistluste võõrustajatele alla vaid väravate vahe järgi skooris ja loovutas. Esimeseks tuleb Brasiilia ja teiseks Mehhiko. Nüüd kohtub Mehhiko meeskond 1/8-finaalis Hollandi rahvusmeeskonnaga.