2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Costa Rica - Inglismaa

24. juunil toimus Brasiilias FIFA maailmameistrivõistlustel D-alagrupis kohtumine Costa Rica ja Inglismaa rahvuskoondiste vahel. Eurooplased olid koju pääsenud juba pärast alagrupiturniiri ja Costa Ricalased valmistusid play-off’iks.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges mäng Costa Rica - Inglismaa

Jalgpalli esivanematel ei jäänud muud üle, kui vähemalt kuidagi oma fännidele turniiri esimese ja ainsa võiduga meeldida. Ent britid ei tundunud nii lahedad, nagu paljud enne maailmakarika algust ootasid.

Esimene poolaeg oli teravate rünnakute ja väravavõimalustega kidur. Mõlema meeskonna väravatel tekkinud ohtlikest olukordadest võib eristada vaid kahte osa. Esmalt sooritas 23. minutil Costa Rica mängija Borgesi nimelt nutika vabalöögi. Pall tabas Suurbritannia värava põiklatti. Pärast seda oleks võinud eurooplased standardist skoori teha. Nurgalöögi järel esipositsioonilt tulnud Sturridge eksis aga ühe partneri allahindluse järel sihtmärgist mööda.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga 0 - 0.

Kohtumise teises pooles paistsid britid pisut aktiivsemad, kuid see ei aidanud neil meistriliiga ainsat võitu saada. Ohtlike rünnakute seas tasub meenutada hetke Sturridge'iga 65. minutil. Partnerid tõid britid väravasse edasi, kuid ohtlik hetk väravaga ei lõppenud - Sturridge tulistas lähedalt nii väravavahist kui väravast mööda.

Kohtumise lõpptulemus 0 - 0 peegeldab selgelt mängu olemust. Tõenäoliselt ei saanud brittide fännid isegi selles kohtumises rahulolu oma meeskonna kahe varasema kaotuse eest. Ja kogu Costa Rica tähistab enneolematut edu. Kesk-Ameerika meeskond tuleb surmagrupis esikohal seitsme punktiga. Nüüd peavad Costa Ricalased MM-i 1/8-finaalis oma rivaali ootama.