2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Jaapan - Colombia

Kolumbia on juba kindlustanud koha MM-i playoffides. Jaapanlastel oli vähe võimalusi C-alagrupist välja pääsemiseks. Selleks pidid aasialased võitma kolumblasi ja lootma paralleelses kohtumises (Côte d'Ivoire - Kreeka) mänginud rivaalide kohtumise soodsale tulemusele.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges mäng Jaapan - Colombia

Kolumblased ja jaapanlased astusid 24. juunil väljakule Brasiilia linnas Cuiabas. Lõuna-ameeriklased on juba kindlustanud juurdepääsu turniiri otsustavale etapile. Kogu küsimus oli, milline on Kolumbia viimane koht C-grupis. Vastased olid juba teada. Naabergrupi esimesed olid Costa Rica mängijad ja teine Uruguay meeskond.

Mängu mängiti väga aeglaselt. Algkoosseisus olnud Colombia rahvusmeeskond pani baasist välja vaid kolm mängijat. Kuid see ei mõjutanud radikaalselt mängu kvaliteeti. Vaatamata sellele, et jaapanlased valdasid esimesel poolajal palli valdava osa, avasid skoori lõunaameeriklased. 16. minutil muutis Cuadrado penaltist tabloo numbreid. Kolumbialased juhtisid 1 - 0.

Jaapanlased tegid ründamistegevuses vähe. Võime märkida mitu viset setist Kolumbia väravavahi värava vastu. Honda lõi rusikat, kuid see ei viinud lõuna-ameeriklaste väravani.

Kuid asiaadid põrkasid poolaja viimastel sekunditel siiski tagasi. Okazaki lõi pärast Honda servimist Kolumbia rahvusmeeskonna väravasse. Seega läksid võistkonnad vaheajale võrdse skooriga - 1 - 1.

Kolumbialased alustasid teist poolaega rünnakutega. Juba kohtumise 55. minutil saatis Martinez teise värava aasialaste väravasse. Jackson tulistas kaugelt nurgast väljastpoolt karistusala, jätmata Jaapani väravavahile võimalust.

Pärast järjekordset loovutatud väravat üritasid jaapanlased mängu kolumbia poolele väljakule viia. Mõnikord said aasialased paljulubavaid rünnakuid, kuid nad ei tulnud väravani.

Kolumbialased mängisid vasturünnakutel. Üks neist 82. minutil viis kolmanda löödud väravani. Jackson Martinez viskas duubli. Karistusalas kiigel olnud ründaja eemaldas jaapanlase kaitsja ja saatis vasaku jala täpseima tilkuva hoobiga palli asiaatide värava kaugemasse nurka. Kolumbia asus juhtima 3 - 1.

90. minutil seadis Rodriguez lõpliku purustamisskoori. Tema, olles Jaapani kaitsjat karistusalas peksnud, viskas aasia väravavahi graatsilise löögiga.

Kohtumise lõpptulemus on 4 - 1 Colombia kasuks. Lõuna-ameeriklased tulevad C-alagrupi esikohalt meistriliiga play-off matšile välja, näidates oma mänguga, et turniiri favoriitideks ei saa pidada mitte ainult Brasiilia ja Argentina meeskondi. Paljud eksperdid võivad väljendada ideed, et kolumbialased näitavad meistrivõistlustel kõige kvaliteetsemat ja suurejoonelisemat jalgpalli.