2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Mäng Šveits - Ecuador

15. juunil astusid maailmameistrivõistlustel võitlusse kvarteti E võistkonnad. Brasiilia pealinnas toimunud rühma esimeses mängus suure ründaja Garrinchi nimelisel staadionil toimus kohtumine Šveitsi rahvuskoondise ja Ecuador.

gruppa_mundiala

Enne kohtumise algust peeti eurooplasi favoriitideks sellest seisukohast, et nende nimekiri nägi nimelt võimsam välja. Šveitslastel on mitu tunnustatud liidrit, kes mängivad Itaalia tippklubides ja teistes Euroopa meeskondades. Kuid Ecuadori elanike seas oli ka leegionäre Euroopast. Matš osutus väga jonnakaks.

Esimene poolaeg jäi meelde tasavägise mängu pärast, kuid skoori avasid ekvadorlased. Pärast vasakult äärelt asetatud setti läks Šveitsi karistusalasse rist, mis lõppes väravaga. 22. minutil suunas Antonio Valencia palli võrku. Kohtumise esimene pool lõppes lõunaameeriklaste minimaalse ülekaaluga.

Tuleb märkida, et mõlemad meeskonnad üritasid vaenlase väravas õnne leida kauglöökidega. Mitu korda tulistasid Šveitsi mängijad ohtlikult väljastpoolt karistusala.

Teine poolaeg algas elavalt. 47 minutit pärast nurgatamist viigistab Šveits seisu. Mahmedi saadab palli ekvadorlaste väravasse, muutes seisu võrdseks.

Teise poolaja keskelt jäi mulje, et šveitslased on füüsiliselt tugevamad. 70. minutil lõid eurooplased isegi värava. Kohtunik tühistas värava aga äärepoolse positsiooni tõttu.

Matši lõpp osutus põnevaks. Iga võistkond üritas viimastel minutitel võitu noppida. Ecuadorlased oleksid oma viimases rünnakus võinud palli lüüa, kuid ei kasutanud seda hetke, mis viis šveitslaste vasturünnakuteni. 20 sekundit enne kohtumise lõppu ajas šveitslane Seferovic palli Ecuadori väravasse. Eurooplased võidavad 2 - 1, haarates kohtumise viimastel sekunditel kolm punkti.

Samal ajal kui maailmameistrivõistlused pakuvad publikule kompromissituid matše. Vaatlusalune kohtumine polnud erand.