Meeste Laskesuusatamise Võistkond Võttis Teatesõidus Kulla

Venemaa laskesuusakoondis pole 30 aastat teatesõitudes kuldmedaleid võitnud. Sotši olümpiamängudel suutsid nad tõestada, et nende meeskond on sellelaadses programmis parim.

Teatevõitjad

Sotši olümpiamängude viimase päeva eel suutsid Venemaa laskesuusatajad oma fänne tõeliselt rõõmustada. Meeste võistkond võitis kuldmedali kõige mainekamas sõidus - teatesõidus. Sama võit aitas Venemaa meeskonnal medalisarvestuses juhtiva esikoha võtta.

See sõit osutus väga meelelahutuslikuks, sest vaidlus medalite üle jätkus võistluse viimase minutini. Kogu võistluse vältel vahetusid liidrid sageli, lõppude lõpuks pole laskesuusatamine etteaimatav spordiala. Saadud kuldmedal osutus Venemaa jaoks teatesõidu esimeseks olümpiamedaliks. Tõepoolest, viimati võitsid sellise medali Nõukogude sportlased alles 1988. aastal Calgarys.

Esimesena jooksis Aleksei Volkov, kes suutis näidata head käiku ega lasknud lahti sõidu liidreid - norralasi, kes olid enesekindlalt teate neljandale etapile viinud. Teise laskmise ajal tehtud möödalaskmiste tõttu saavutas Volkov viieteistkümnenda koha, teatejooksust möödudes suutis ta aga vahe vähendada 16 sekundini.

Teine Venemaa laskesuusataja oli Jevgeni Ustjugov, kes lõpetas 24 sekundit tagant. Sel hetkel tundus, et norralased saavad oma kuldmedali kindlasti kätte, seda enam, et olümpiavõitjad Bjoerndalen ja Svendsen olid juba viimasel kahel etapil jooksmas.

Kolmas etapp usaldati jooksma Dmitri Malõškole, kes polnud sel hooajal eriti stabiilne. See sõit osutus tema jaoks edukaks, kuna suutis tulejooned peaaegu veatult ületada ning näitas ka head käiku. Malõško andis teatepulga Shipulinile kolmandana, kaotades liidrile 16 sekundit.

Anton Shipulinist sai selles võistluses tõeline kangelane. Vaatamata kahele penaltile esimesel lasketiirus suutis ta keskenduda ja tribüünilt puhtalt tulistada. Lisaks ei soostunud ta kolimisega Saksa Shempile, kes lahkus lasketiirult esimesena. Poolteist kilomeetrit enne finišit suutis Shipulin Saksamaa sportlasest mööda minna ja finišis tegi ta endast kõik, et saada nii kauaoodatud medal.

Saksamaa esindajatest said teatesõidu hõbemedalistid ja austerlased said pronksi. Väärib märkimist, et laskesuusatamise meeste meeskond tegi kokku 8 penaltit, mis on oluliselt rohkem kui teiste riikide võistkonnad.