Olümpiakulla Võttis Luukeredes Aleksander Tretjakov

Parimaks skeletisportlaseks tõusis Aleksander Tretjakov, kes viis Venemaa meeskonna võistkondlikus arvestuses kolmandale kohale.

Luustiku parim on Aleksander Tretjakov

Laupäev (15. veebruar 2014) oli Venemaa fännidele suur päev. Sel päeval suutis Venemaa rahvusmeeskond päeva lõpuks tõusta medalitabelis seitsmenda koha järel kohe kolmandale kohale. Sellele üritusele aitas suuresti kaasa hilisõhtune meeste skeleti kuldmedal. Sanki kelgu- ja bobikelderajal võitlesid olümpiamedalite eest korraga kolm Venemaa sportlast: Aleksandr Tretjakov, Sergei Tšudinov ja Nikita Tregubov.

Peamine võitlus esikoha pärast kulges lätlase ja venelase vahel. Juba esimese võistluspäeva lõpus võitis Venemaa esindaja peaaegu sekundi, püstitades rajarekordi. Ebaõnnestumine juhtus alles kolmanda sõidu ajal, kui Tretjakov tegi väikese vea ja lasi Läti sportlasel Martins Dukursil ette minna. Kuid nelja sõidu tulemuste põhjal näitas parimat aega Aleksander Tretjakov - 3 minutit 44, 29 sekundit, kindlustades sellega endale olümpial kuldpoodiumi.

Väärib märkimist, et Aleksander Tretjakov on juba edukalt mänginud Venemaa rahvuskoondises Vancouveris, kus temast sai edukalt pronksmedalist. Pärast olümpiavõitu tuli temast esimene skeletisportlane, kes on ühtlasi maailmameister. Ülejäänud kaks Venemaa sportlast pääsesid esikuuikusse, saades viienda ja kuuenda koha, korrates naiste skeletikoondise tulemust.