Kuidas Möödus Euro Viimane Matš

Käimasoleva Euroopa meistrivõistluste finaalis kohtusid eelmise tsükli võitjad hispaanlased ja Itaalia rahvusmeeskond. Euro 2008 võistlusel astusid need meeskonnad veerandfinaali etapil vastasseisu. Seejärel lõppes põhi- ja lisaaeg viigiga - 0: 0 ning penaltiseerias osutusid turniiri tulevased võitjad tugevamaks.

Kuidas möödus Euro 2012 viimane matš

Seekord pääsesid finaali itaallased, kuigi vähesed uskusid seda. Samal ajal näitas meeskond turniiri käigus suurepärast jalgpalli, lahkus grupist koos Hispaaniaga, kuid ei andnud talle täiskohaga duelli mitte mingil juhul järele. Seejärel võitis squadra azzurra poolfinaalis kõigis jalgpalliarvestustes turniiri teist favoriiti, Saksamaa koondist.

Paraku finaalmängus antirekordi püstitamiseks, kaotades vastasele 0: 4. Enne seda oli EM-finaali suurim kaotus 0: 3. Selle skooriga kaotas NSV Liidu rahvusmeeskond 1972. aastal Saksamaale. Kuid itaallasi ei saa selles süüdistada - nad tegid kõik, mis võimalik. See Hispaania on muutunud täiesti erinevaks kui varem. Kõigi turniiride jaoks lõi ta meeskonnad, mida peeti favoriitideks, kuid langes psühholoogilise teguri tõttu välja. Seetõttu ei suutnud nad pikka aega midagi võita ja nad ei uskunud enam neisse. Nüüd, kui Hispaania on saavutanud maailma- ja Euroopa meistri tiitlid, on meeskond muutunud enesekindlaks, sportlikult jultunuks, tunnustamata ühtegi autoriteeti. Seetõttu andis ta finaalis välja lummava jalgpalli.

14. minutil lõi küljelt edukalt mänginud Cesc Fabregas palli veidi tagasi ning jooksma tulnud David Silva saatis ta edukalt peaga väravasse. Itaallased tormasid küll taastuma ja neil oli hea segment, kuid hispaanlased kaitsesid end selgelt, ootasid tiibades ja ootasid 41 minutit. Hämmastav läbistav sööt leidis rünnaku esirinnas Jordi Alba ja ta, kes jäi Buffoniga üksi, saatis palli selgelt väravasse.

Itaallastel pole veel õnne. Enne pausi sai ta vigastada ja kaitsja Chiellini vahetati välja. Pärast vaheaega, kui “Scuadra Azzurra” treener Cesarre Prandelli tegi mängu päästes veel kaks vahetust, ei suutnud äsja väljakule tulnud Tiago Mota mängu jätkata. Kuna asenduste piir oli ammendatud, jäid itaallased alla ja jätkasid võitlust. Kuid oli selge, et nende tugevus oli sulamas ja Fernando Torresi ja Juan Mata kahe löögiga lõpetas Hispaania oma konkurendi. Mõlemal juhul olid need ühesugused puruks sööstjad kaitsjate selja taga, millega keegi kolm suurt turniiri järjest hakkama ei saa.