Kuidas Möödus 2012. Aasta Wimbledoni Finaal

Wimbledon on üks neljast tennise suure slämmi turniirist, mis on eksisteerinud alates 1877. aastast ja mida peetakse igal aastal samanimelises Londoni eeslinnas. Igal aastal võistlevad planeedi parimad tennisistid omavahel, et finaalis võitja aunimetus saada.

Kuidas möödus 2012. aasta Wimbledoni finaal

2012. aastal toimus turniir traditsiooniliselt 14 päeva, poolteist kuud enne augusti esimest esmaspäeva. Tennisistid võistlesid auhindade eest Wimbledoni viies sordis: üksikmehed, üksikud naised, paarismehed, paarismängud, segatüübid. Paari- ja segaturniiridel ei pea partnerid olema sama riigi elanikud, mistõttu on need kohtumised vaatajate seas populaarsemad.

Naiste üksikmängu Wimbledon 2012 finaali jõudsid poolakas Agnieszka Radwanska ja ameeriklanna Serena Williams, kelle nime on kõik tennisefännid ammu kuulnud. Tüdrukute finaalmatš toimus kahes etapis, kuna esimene mäng tuli pärast esimest setti tugeva vihma tõttu katkestada, võitis Williams skooriga 6: 1. Ameeriklane võitis matši viiendat korda tulemusega 6: 1 5: 7 6: 2.

Meeste turniiri finaal oli dramaatilisem, sest kuuekordne Wimbledoni võitja Šveitsist Roger Federer ja šotlane Andy Murray (kohaliku publiku lemmik), kes oli maailma teine reket ja sai sageli teise või kolmanda koha Wimbledoni turniiril, jõudis finaali. Kuna Briti mehed polnud kunagi 1938. aastast turniiri võitnud, pandi Murrayle suured lootused. Sellest hoolimata võitis Federer ülekaaluka võidu ja tuli Wimbledoni seitsmekordseks meistriks, kordades seega tennise legendi rekordit - ameeriklane Pete Sampras. Kohtumise tulemus on 4: 6, 7: 5, 6: 3, 6: 4.

Naiste paarismänguturniir oli üsna etteaimatav, kuna õed Williamsid (Serena ja Venus) olid esialgsed favoriidid. Just nemad, olles teel kõik rivaalid ületanud, jõudsid finaali, kus alistasid Tšehhi rahvusmeeskonna, keda esindasid Andrea Glavachkova ja Lucy Gradetskaya. Selle Wimbledoni turniiri lõppskoor on 7: 5 6: 4.

Meeste paarismängu turniiri võitjad olid segavõistkond koosseisus Suurbritannia esindaja Jonathan Murray ja Taani sportlane Frederick Nielsen. Mõlemad tennisistid võitsid Wimbledoni esimest korda, mõlemad loodavad oma intervjuudes jätkata koostööd. Tulemusega 4: 6, 6: 4, 7: 6, 6: 7, 6: 3 õnnestus neil alistada veel üks sega rahvusmeeskond koosseisus Robert Lindstedt (Rootsi) ja Horia Tezeu (Rumeenia).

Segaturniiri võitjateks tulid Ameerika esindajad Lisa Raymond ja Mike Brian, kes finaalis alistasid venelanna Elena Vesnina ja indiaanlase Leander Paesi. Kõiki finaale näidati Venemaa sporditelekanalite (Eurosport, "Venemaa 2") otseülekandes.