Kuidas Möödus Venemaa Rahvuskoondise Esimene Mäng Euro 2012-l

Venemaa rahvusmeeskond pidas selle turniiri avapäeval jalgpalli Euroopa meistrivõistluste lõpuosa esimese mängu. Kohtumine Tšehhi rahvusmeeskonnaga algas Poolas Wroclawis kolm tundi pärast Euro 2012 ametlikku avamist. Seda vaatas Meiski staadionil ligi 41 tuhat pealtvaatajat ja miljonid fännid teleekraanidel kodus, baarides ja fännitsoonides.

Kuidas möödus Venemaa rahvuskoondise esimene kohtumine Euro 2012-l

Kohtumise esimese kümne minuti jooksul olid Tšehhi mängijad aktiivsemad kui venelased - nad hoidsid palli kauem ja hakkasid palli kaotades kohe vajutama. 12. minutil said meie mängijad õiguse nurka, mis ei toonud kaasa väravavõimalust, kuid muutus kronoloogias märgiks, mille järel näidati ära Venemaa koondise kindel mängueelis. Ja selle poole peamine episood, mis juhtus mõni minut hiljem. Kõigepealt püüdis Alan Dzagoev palli peaaegu väljaku keskel vahele, mängides kahest Tšehhi mängijast üle ning saatis selle meie rünnaku paremale küljele. Sellele järgnes täpne sööt väravast tulistanud, kuid posti vastu löönud Aleksander Keržakovile ja taas õiges kohas olnud Dzagoev saatis palli võrku. Olles andnud värava, olid Tšehhi mängijad sunnitud rohkem ründama, mis lõi nende kaitseks vabatsoone. 25. minutil kasutasid venelased seda ära - Roman Širokov ühendas rünnakuga Andrei Arshavini, kes saatis palli rünnakuliini, Kerzhakov. Ta ei jõudnud pallini, kuid Shirokov tegi seda väga hästi, kes oli juba šokipositsioonile liikunud - seis oli 2: 0. Nii jäi ta matši pausini.

Sealne teine algas rünnakute vahetusega - tšehhide eest vedas vajadus taastuda ja meie mängijad ei loobunud sellega seoses ilmnenud võimalustest. Kuid paraku katkestasid rivaalid ühe venelaste rünnaku nii edukalt, et kaugsööt viis Václav Pilarži meie väravavahiga peaaegu silmast silma. Tšehhitar realiseeris hetke 100% ja skoor ei muutunud Venemaa koondise jaoks nii mugavaks - 2: 1. Eesmärk inspireeris vastaseid ja venelased pidid tegema palju pingutusi, et oma tegevust rünnakus kustutada. Poolaja keskpaigaks said nad sellega hakkama, pealegi hakkasid mõlema meeskonna mängijad aktiivsest tegevusest väsima. Mõlemad treenerid üritasid rünnakut värskendada, tehes 73. minutil vahetused ja vabastades 85. minutil veel ühe mängija. Meie meeskonnas asendas Dick Advocaat esmalt Kerzhakovi Roman Pavljutšenkoga ja seejärel Dzagojevi Aleksander Kokoriniga. Kuid enne seda väljavahetamist õnnestus Dzagoevil end taas eristada - pärast Sergei Ignashevichi ebaõnnestunud söötu põrkas pall Tšehhi kaitsjalt Pavljutšenkole, kes edastas selle koheselt Alanile, kes lõi raskelt ja täpselt. Juba 3 minuti pärast lõi Pavljutšenko ise värava, olles saanud Arshavinilt söödu ja peksnud tšehhi kaitsja. Venemaa rahvuskoondise esimene kohtumine Euro 2012-l lõppes tulemusega 4: 1, tugevdades fännide lootust rahvusmeeskonna edukale esinemisele sellel turniiril.