Kuidas Möödus Euro Finaal

2012. aasta UEFA Euroopa meistrivõistlused on lõppenud, kinnitades, et enamikule jalgpallihuvilistest oli enne selle algust selge, et praegune Hispaania mängijate põlvkond on riigi ajaloos tugevaim. Tal pole võrdset mitte ainult Euroopas, vaid ka kogu planeedil. Hispaanlased on valitsevad maailmameistrid ja Euro 2012 on kolmas järjestikuse jalgpalliturniiri võitnud järjest.

Kuidas möödus Euro 2012 finaal

Seekord Poolas ja Ukrainas peetud Euroopa meistrivõistlused lõppesid Kiievis, turniiri suurimal staadionil, mis kogus finaalmänguks üle 63 tuhande pealtvaataja. Fännid ei pidanud pettuma, neli väravat selliste turniiride finaalmängudeks on luksus. Ja kuigi Itaalia rahvuskoondise fännide emotsioonid polnud positiivsed, kaotas nende meeskond valitsevale maailmameistrile sugugi mitte sellele meeskonnale varem omasel nüril kaitsemehhanismil.

Kohtumise esimese värava lõi Hispaania meeskond üsna kiiresti - 14. minutil lõi Cesc Fabregas paremal äärel kaitsja ja saatis palli tugevalt David Silvale. Üks paarist selle meeskonna Inglismaa meistrivõistluste esindajast lõi täpselt pead, mida peetakse Suurbritannia klubide mängu tugevaks komponendiks. Pärast seda oli itaallastel kohtumise ehk kõige tugevam segment, mängides vastasega võrdsetel alustel, kuid väravat lüüa ei õnnestunud. Ja neli minutit enne vaheaega kahekordistas Hispaania skoori - pall tabati väljaku keskel ja saadeti Jordi Alba käigul kohe kaitsjatest mööda. Hispaanlaste nimekaitsja, mitte halvem kui ükski ründaja, realiseeris väravavahiga üks-ühele väljumise, mitte palju, kuid kindlasti palli väravasse saatmas.

Esimesel poolajal sai vigastada Giorgio Chiellini ja itaallased pidid ta välja vahetama. Vaheajal vahetas nende treener - Cesare Prandelli - ründajat ja tegi 12 minutit pärast mängu jätkamist veel ühe vahetuse. Kuid väljakule pääsenud Thiago Motta jättis ta viis minutit hiljem kanderaamile ega suutnud mängu naasta. Vahetuste piir oli ammendatud ja matši tulemus lakkas enam kahtlust tekitamast ka Itaalia koondist toetavate kurikuulsate optimistide seas - polnud võimalust kümne mehega Hispaania meeskonnalt kaks väravat tagasi võita.

Tundus, et hispaanlased polnud eriti huvitatud vastase lõpetamisest, veeretades pikka aega palli oma poolel väljakul või selle keskel. Kuid 76. minutil ilmus väljakule Suurbritannia kõrgliiga teine esindaja Fernando Torres, kes 8 minuti pärast itaallasi veelgi rohkem pahandas. Seejärel astus väljakule Juan Mata ja saatis palli ka Gianluigi Buffoni väravasse. Seisul 4: 0 see mäng lõppes ja siis samal platsil toimus Hispaania meistrivõistluste autasustamine, mis kinnitas Euroopa meistri tiitli.