Esimese Olümpianädala Tulemused Sotšis

Esimene olümpianädal Sotšis oli sündmusterohke. Medaliarvestuse tulemuste järgi saab Venemaa rahvusmeeskond alles 8. koha.

Olümpiamedalid

Kokku võitsid Venemaa sportlased 12 medalit, millest ainult 2 olid kõrgeima väärikusega. Mõlemad kuldmedalid võideti iluuisutamises: venelased võitsid võistkondliku võistluse ja spordipaarid, kus kuld said Maxim Trankov ja Tatjana Volosozhar.

Venemaa rahvuskoondis võitis sama palju hõbe- ja pronksmedaleid - 5. Hõbe pälvisid iluuisutamise paarismängus Ksenia Stolbova ja Fedor Klimov. Kelgutamises võttis Albert Demtšenko kaks korda hõbeda poodiumi (individuaalses meistrivõistlustel ja võistkondlikus teates). Laskesuusatamise jälitussõidus võitis Olga Villukhina hõbemedali. Olga Fatkulina tõi Venemaa koondisele veel ühe hõbemedali, olles uisutades jooksnud 500 meetri distantsi.

Olga Graf võitis oma esimese pronksi olümpiamedali kiiruisutamises, 3000 meetrit. Venemaa jaoks olid ootamatud lühirajal kiiruisutaja Viktor An ja vabastiilis Aleksandr Smõšljajev saadud pronksmedalid. Esimese olümpianädala viimasel päeval rõõmustas mind skeletil pronksmedali võitnud Elena Nikitina. Ja päev varem, oma sünnipäeval, ronis laskesuusataja Jevgeni Garanitšev pärast üksiksõitu pronkspoodiumile.

Medalitabelis on esikohal endiselt Saksamaa rahvuskoondis, kelle sportlased on saanud juba 10 olümpiamedalit, millest 7 on kuldsed, 2 hõbedased ja 1 pronksised. Teise koha sai Šveitsi rahvusmeeskond, kes pälvis 7 auhinda, millest 5 olid kõrgeima väärikusega. Kanada meeskond sulgeb esikolmiku 11 medaliga, millest ainult 4 on kuldsed.

Venemaa jääb alla ka sellistele riikidele nagu Norra, USA, Holland ja Valgevene. Väärib märkimist, et nende meeskondade vahe pole eriti suur ning Venemaa meeskonnal on kõik võimalused oma positsiooni medalitabelis parandada. Selleks peavad Venemaa sportlased saama kõrgeima väärikusega medalid.