Jäähoki Maailmakarika 2019: Rootsi - Venemaa Matši ülevaade

Slovakkias peetud jäähoki maailmameistrivõistluste alagrupiturniiri finaalkohtumises vastas Venemaa rahvuskoondisele kogu turniiri üks favoriite - Rootsi meeskond. B-grupi tabeli ülemise osa kohtade lõplik jaotus sõltus selle mängu tulemusest.

Jäähoki maailmakarika 2019: Rootsi - Venemaa matši ülevaade

Enne finaalmängu B-grupis sai esikoha Venemaa jäähokikoondis 2019. aasta maailmameistrivõistlustel. Venelaste viimased rivaalid alagrupis olid hokimängijad Rootsist. See Skandinaavia meeskond tõi turniirile palju oma staare. Seetõttu tundus jälgitav mäng eeletapi turniiril üks intrigeerivamaid.

Mäng algas meeskondade vastastikuse sooviga saada litrit. Kohtumise esimese viie minutiga ei näinud publik skoorimisvõimalusi. Rootsi koondis ründas sagedamini positsiooniliselt. Venelased üritasid vasturünnakut teha. 8. minutil skoor muutus. Skandinaavia hokimängijate aktiivsus võõrast tsoonis viis hüljatud litriteni. Markus Pettersoni löök siniselt joonelt tabas Colarodo Avalanche'i kaptenit Gabriel Landeskogi. Rootslaste tähekeskusest ettepoole heitis koor rikošeti Andrei Vasilevski väravatesse. Rootsi asus juhtima 1: 0.

Pärast eksinud litrit üritasid venelased võõras tsoonis aktiivsemalt mängida, kuid see ei viinud ohtlike hetkedeni Markstremi väravas, vaid Sergei Andronovi eemaldamiseni. Ründaja CSKA haaras võõras tsoonis vastase pulga külge ja sai väljateenitud kaks minutit. Venelased mängisid eeskujulikult vähemuses, lubamata rootslastel skoori suurendada.

Mõni minut hiljem sai Kirill Kaprizov trahvi. Venelased teenisid rünnakutsoonis taas kaks minutit ebavõrdsetes koosseisudes mängimist. Skandinaavia hokimängijad tekitasid Vasilevsky väravas pinget, kuid Tampa Bay väravavaht kaitse abil teist väravat ei lubanud.

Esimene periood lõppes seisuga 1: 0 Rootsi kasuks. Skandinaavia hokimängijad nägid mängu esimesel kahekümnel minutil paremad välja, lasid sagedamini väravasse ning neil oli territoriaalne ja mänguline eelis.

Teisel perioodil muutus mäng dramaatiliselt. Venemaa rahvusmeeskond viigistas esimesel minutil seisu. Kolm Gusev - Anisimov - Kucherov rivistasid oma söötudega ideaalse rünnaku, mille järel Chicago ründaja viigistas. Teise värava rootslaste vastu korraldasid venelased 4. minutil. Mihhail Sergatšovi viske siniselt joonelt lõpetas Jevgeni Dadonov, kes suutis sügisel klubi välja vahetada ja muuta litri lennu suunda. Florida Panthersi ründaja jaoks oli see värav turniiril juba seitsmes.

9. minutil mängisid Vene hoki kaks kümnendi peastaari lahedat kombinatsiooni. Jevgeni Malkin andis abistamise Aleksander Ovechkinile, misjärel sundis Washingtoni ründaja Yakub Markstremi kolmandat korda alistuma.

Venemaa rahvuskoondis jätkas Rootsi kaitse lõhkumist. 15. minutil lõi 2019. aasta maailmameistrivõistlustel oma esimese värava Kirill Kaprizov, kes viskas kohe pärast Kuznetsovi võidetud viset. 4: 1 Venemaa koondise kasuks. Võib-olla murdis see eesmärk rootslased lõpuks. Perioodi lõpuni möönsid skandinaavlased veel kaks korda ja ühe minuti jooksul. Kõigepealt skooris Mihhail Grigorenko ja seejärel Pittsburghi ründaja Jevgeny Malkin. Kohtumise lõppskoor kahe perioodi järel on 6: 1 Venemaa koondise kasuks.

Viimasel perioodil nägi publik veel nelja väravat. Neist kolme korraldasid Rootsi hokimängijad. 13. minutil vähendas William Newlander vahe, tehes seisuks 6: 2. Venelastel kulus vastamiseks vähem kui minut. Dmitri Orlov vastas oma skooritud litiga. Pärast seda sai lõpuks selgeks, et kohtumise võidab Venemaa meeskond. Võib-olla lõdvestas see koduseid hokimängijaid. Ilya Vorobjovi süüdistused tunnistati viimase kolme minuti jooksul veel kaks korda. Rootsi kaitsjad Ekman-Larson ja Klingberg eristusid.

Kohtumise lõppskoor on 7: 4 Venemaa koondise kasuks. See tulemus võimaldas meie meeskonnal enesekindlalt võita B-grupp. Venelaste rivaalid veerandfinaalis on USA koondis.