2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Saksamaa Pidas Oma Teist Mängu Brasiilias Toimunud Maailmameistrivõistlustel

21. juunil võõrustas Fortaleza linn FIFA maailmameistrivõistlustel grupifaasis sakslaste teist mängu. Saksamaa rahvuskoondise rivaal G-grupis olid Ghana rahvuskoondise kompromissitu Aafrika jalgpallurid.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas Saksamaa mängis oma teist mängu Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel

Fortaleza staadionil pea 60 000 pealtvaatajat ja veelgi suurem hulk jalgpallisõpru vaatas teleekraanilt Saksamaa ja Ghana rahvuskoondiste huvitavat matši. Mäng algas elavalt. Pall väljaku keskel praktiliselt ei viibinud. Mõlemad meeskonnad soovisid peamiselt rünnata vastase väravat. Esimesel poolajal publik aga väravaid ei näinud. Peab ütlema, et sakslastel oli esimese 45 minutiga kerge eelis, kuid Aafrika mängijad ründasid ka Neueri väravat mitu korda ohtlikult. Kõige sagedamini tulistasid ghanalased väravat väljaspool karistusala. Meeskonnad lahkusid vaheajast 0 - 0 viigiga.

Kohtumise teine pool algas väga rõõmsalt. Kõigepealt lõi Mario Götze 51. minutil aafriklaste väravad pärast küljelt kontrollitud söötmist. Goetze lõi pead, kuid pall rikošetas sakslase reide ja põrkas seega väravasse. Saksamaa juhtis 1 - 0. Ghana mängijad põrkasid aga peagi tagasi. Juba 54. minutil lõi Andre Ayyu pärast servi servimist peaga sakslaste väravat. Pärast värava löömist suurendasid aafriklased korralikult tempot, püüdes ohtlikult vasturünnakuid teha. Sakslased mängisid esinumbrit. Selle tulemusena viis 63. minutil aafriklaste kiire rünnak värava. Asamoah Gyan võtab šokipositsiooni ja laseb täpselt sakslaste värava kaugemasse nurka. Aafriklased tulevad 2 - 1 ette.

Tundus, et kohtumises võib juhtuda sensatsioon, sest kuigi sakslastel olid teravad rünnakud, jäi neil enne väravat üsna vähe puudu. Saksa mängijaklass on aga oma osa võtnud. 71. minutil lõi vahetusmängija Miroslav Klose oma esimese värava turniiril ja 15 mängu maailmameistrivõistlustel. Sakslased võrdlevad seisu - 2 - 2.

Pärast seda oli Saksamaal võimalus rohkem skoori teha ja ghanalased ründasid ohtlikult, lüües karistusala väljastpoolt sakslaste väravas. Kohtuniku viimane vile fikseeris aga võitlusliku viigi 2 - 2.