2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Argentina Mängis Teist Mängu Brasiilias Toimunud Maailmameistrivõistlustel

21. juunil Brasiilia linnas Belo Horizonte toimus FIFA maailmakarika alagrupiturniiril Argentina koondise teine kohtumine. MM-i ühe favoriidi rivaalid olid Iraani koondise mängijad.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas Argentina mängis teist mängu Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel

Iraani rahvusmeeskond Brasiilias peetud MM-il lõpetas esimese mängu igava ja tuima väravateta viigiga Nigeeria rahvusmeeskonnaga. Vähesed arvasid, et matšis Argentina rahvusmeeskonnaga võib midagi sellist juhtuda. Kuid kindlaksmääratud ajani ei olnud tulemustabelil kunagi kontot avatud.

Argentina rahvusmeeskond pidas väga sünge ja igava matši. Hoolimata asjaolust, et lõuna-ameeriklaste valduses oli pall üle 70%, lõid Argentina mängijad harva tõelisi väravavõimalusi. Peame Iraanile austust avaldama. See meeskond suudab taktikaliselt kogu meeskonnaga kaitset õigesti hoida.

Argentina liider ning selle peamine täht ja lootus Lionel Messi ei saa Iraani kaitseliinidega midagi peale hakata. Tema dribbling oli sageli ebaõnnestunud, väheste teravate söötudega. Kogu Lõuna-Ameerika koondis kuhjas esimesel poolajal lihtsalt Iraani kaitset, kuid see ei toonud väravatootavaid dividende.

Teisel poolajal täheldati sama pilti. Pärast 65. minutit nullist skooriga hakkas paanika lõunaameeriklaste mängus väga selgelt väljenduma. Väljapaistvatel jalgpalluritel ei õnnestunud rünnata ja mõnikord võisid iraanlased Lõuna-Ameerika fännide närve standarditest kõditada.

Kohtumine lõppes järk-järgult väravateta viigiga, meeskonnad olid juba 90 minutit mänginud, kuid Lionel Messi päästis Argentina. Juba kokkusurutud ajal lõi ta, olles saanud palli karistusala joone lähedalt, löönud täpseima tilkuva löögiga iraanlaste värava kaugemasse nurka. Väravavaht oli jõuetu. Argentiina kapteni see eesmärk võimaldas lõuna-ameeriklastel võita Iraani rahvuskoondise üle raske ja piinatud võit seisuga 1 - 0.

Argentiinlased koguvad kahe mängu järel kuus punkti ja juhivad Brasiilias toimuval MM-il F-grupi tabelit üksinda. Väärib märkimist, et Messi jaoks oli värav meistrivõistlustel juba teine, kuid selles näitajas jääb ta siiski paljudele meistrivõistluste punktitoojatele alla.