2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Portugal Turniiril Viimase Mängu Pidas

Portugali koondise võitluse jätkamiseks MM-il oli vaja Ghanat suure skooriga võita ja loota, et sakslased mängivad USA suures plaanis üle. Ka Ghana mängijad lootsid oma võidule, sest Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa kohtumise soodsa tulemuse korral pääsesid aafriklased turniiri järgmisse etappi.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas Portugal turniiril viimase mängu pidas

Portugali ja Ghana mäng algas väga elavalt. Mõlemad meeskonnad üritasid rünnata vastase väravat, ületades kiiresti väljaku keskosa. Cristiano Ronaldo tegi 5. minutil peaaegu jalgpallimehe. Kiire rünnaku järel viskas Portugali kapten äärelt Ghana väravavahi, kuid pall tabas latti. 19. minutil lõi Ronaldo juba mitu meetrit peaga aafriklaste väravasse, kuid väravavaht päästis viimase.

Ghana meeskonnal esimesel poolajal olid omad võimalused väravaks lüüa. Niisiis, Gyan ei suutnud realiseerida ohtlikku väljapääsu eurooplaste väravatesse. Pärast seda mängiti kuulsat jalgpallireeglit. Pärast täitmata hetke jäid aafriklased ise väravast mööda. 31. minutil lõikas John Boyer palli enda väravasse, mis šokeeris paljusid Ghana fänne. Portugal juhib 1 - 0.

Esimene poolaeg lõppes eurooplaste minimaalse ülekaaluga.

Kohtumise teises pooles lõid meeskonnad aktiivselt ka ohtlikke momente teiste inimeste eesmärkide saavutamiseks. 57. minutil lõi oma värava Aafrika kapten Gyan. Pärast Asamoahi uhket külje servimist saatis Gyan palli peaga võrku. 1 - 1 - pärast sellist skoori on aafriklastel lootus, et nad suudavad Portugali pigistada ja selle kohtumise võita. Tõepoolest, ghaanlastel oli hetk, kuid 61. minutil saatis väravavahi reast pärit Aafrika mängija palli väravast mööda.

Mäng kulges lõplikule loosimisele, mis ei sobinud ühegi meeskonnaga, kuid numbrid tablool siiski muutusid. 80. minutil lõi Ronaldo oma esimese ja nagu hiljem selgus, viimase värava maailmameistrivõistlustel.

Kohtumise lõppskoor 2 - 1 Portugali kasuks saadab mõlemad meeskonnad koju. Portugallased jõudsid USA punktile küll punktide poolest järgi, kuid vahe löödud ja löödud väravate vahel oli ameeriklaste poolel. Seetõttu peame Portugali fännide kahjuks tunnistama, et mäng Ghanaga jäi turniiril Euroopa koondise jaoks viimaseks.