Saksamaa - Portugal: Järjekordne Kaotus Brasiilias Toimunud Maailmameistrivõistlustel

Brasiilia linnal El Salvadoril oli au võõrustada järgmist MM-i mängu. Fonta Nova staadionil mängis Saksamaa 51 000 pealtvaataja ees Portugaliga. Need rahvusmeeskonnad esindavad maailmameistrivõistlustel G-rühma.

Germania - Portugalia

Mäng algas Saksamaa koondise stsenaariumi järgi. Sakslased valdasid palli rohkem, proovisid ohtlikult rünnata. Torkas silma, et portugallaste küllastunud väljaku keskosa ebaõnnestus ikka ja jälle. Sakslastel oli palju rünnakuruumi, mis viis kiire väravani. Juba 11. minutil määrati karistus Mario Goetze reeglite rikkumise eest. Thomas Muller lähenes pallile ja saatis 12. minutil esimese palli Portugali väravasse.

Pärast esimest väravat ei täiendanud Cristiano Ronaldo rahvusmeeskond mängu. Sakslastel oli jätkuvalt totaalne eelis, samas kui portugallastel oli esimesel poolajal ainult Nani kauglöök. Pärast järjekordset sakslaste rünnakut määrati nurk, mille järel Hummels saatis peaga teise palli Portugali väravasse. 2 - 0 ja paistab, et mäng on tehtud.

Kuid see pole veel kõik hädad, mis portugallasi tabasid. Esikaitsja Pepe sai punase kaardi ja lühikese ajaga tegi duubli välja andnud Müller skoori sündsusetuks. 3 - 0 ja meeskonnad lähevad vaheajale.

Teisel poolajal olukord väljakul ei muutunud. Portugallastel oli teine põhikaitsja Coentrao vigastatud ja Portugali terroriseerimist jätkav Muller lõi maailmameistrivõistlustel esimese kübaratriki 78 minutiga.

Cristiano Ronaldot ei mäletatud kohtumises millegi poolest, välja arvatud karistuslöök juba siis, kui seis oli 0 - 4, mitte tema meeskonna kasuks. Saksamaa mäng hämmastas ja näitas "saksa masina" jõudu ning portugallased jätsid arusaamatu mulje. Võib-olla pole nad meistrivõistlusteks nii valmis või on mõrvarlike sakslaste taustal lihtsalt väga raske mängida. Igal juhul heidavad sellele küsimusele valgust edasised matšid meistrivõistlustel. Seniks tasub MMil välja tuua veel üks kaotus - 4 - 0 Saksamaa võidab Portugali.