Metallurg On 2016. Aasta Gagarini Karika Võitja

19. aprillil 2016 selgitati välja järgmine Gagarini karika võitja. KHL-i hooaeg 2015-2016 oli vaataja jaoks väga huvitav ja põnev, turniiri playoff-matšid ei jäänud oma intensiivsusega kuidagi alla varasematele loosimistele.

Pilt
Pilt

Magnitogorsk Metallurg võitis 2016. aasta Gagarini karika play-off'i. Uurali hokimängijad on teist korda ajaloos tõstnud Euroopa mainekaima klubihoki karika. Finaalis alistas Lõuna-Uural Moskva “armeemeeskonna” põhihooaja võitjad.

Alles finaalseeria seitsmendas kohtumises selgitati välja 2016. aasta Gagarini karika võitja. Võõral väljakul suutis “Metallurg” murda CSKA vastupanu skooriga 3: 1. Tõelisteks kangelasteks otsustavas seitsmendas kohtumises olid Magnitogorski ründaja Evgeny Timkin ja kaitsja Chris Lee. Esimene lõi kaks väravat: avas esimesel perioodil konto ja lõi matši lõpus tühja “armee” võrku. Chris Lee sai teise (võidu) litri “Metallurg” autoriks. Gagarini karikafinaali seitsmenda vastasseisu lõppskoor on 3: 1 Lõuna-Uurali hokimängijate kasuks.

Teel finaali võitis Metallurg veerandfinaalis kuues kohtumises Jekaterinburgi Avtomobilisti (seeria seis oli 4: 2). Järgmisel etapil murti Novosibirski “Siberia” (seis oli 4: 1). Idakonverentsi finaalis alistas Metallurg viies kohtumises Ufast pärit Salavat Julajevi.

2016. aasta Gagarini karika võit oli Metallurgi jaoks kahe aasta taguse tulemuse kordus. 2014. aastal alistas Lõuna-Uurali meeskond finaalis seitsmes kohtumises Lev Praha. Nii sai “Metallurgist” KHL-i kolmas klubi, mis on kahekordne maineka karika võitja (teised meeskonnad: Moskva “Dynamo” ja Kaasani “Ak Bars”).

Seeria seitsmenda mängu CSKA-ga lõppedes määrati auhind 2016. aasta KHL-i playoffide kõige väärtuslikumale mängijale. See oli Metallurgi kapten ja tõeline liider Sergei Mozyakin.