2014. Aasta FIFA Maailmakarika 1/8-finaalid: Prantsusmaa - Nigeeria

30. juunil toimus Brasiilia pealinnas FIFA maailmakarika 1/8-finaali viies kohtumine. Garrinchi auks kohtusid staadionil Prantsusmaa ja Nigeeria rahvuskoondised.

2014. aasta FIFA maailmakarika 1/8-finaalid: Prantsusmaa - Nigeeria

Prantsusmaa ja Nigeeria võistkondade paaris tundusid favoriidid olevat eurooplased. Kohtumise esimene poolaeg peeti aafriklaste vähese ülekaaluga. Nigeerlased üritasid esinumbrit mängida. Kuid tasub tunnistada, et aafriklastel ei õnnestunud rünnata tegevusi. Prantslased nägid osavamad välja, neil oli palli üle parem kontroll. Seetõttu saab terves esimeses pooles eristada just eurooplaste hetke. Paul Pogba hajutas oma meeskonna kiire rünnaku ja viis selle ise lõpule. Noor prantslane tulistas väljastpoolt karistusala, kuid Aafrika väravavaht tõrjus palli.

Üldiselt ei eristunud esimene poolaeg terava ründemänguga, võib öelda, et neutraalsetel fännidel oli igav.

Kohtumise teises pooles läks pall esmakordselt eurooplaste väravasse, kuid värav jäi malevase positsiooni tõttu välja andmata. Poolaja esimesel poolel üritasid nigeerlased palli rohkem omada, kuid see jällegi tulemusi ei toonud. Ohtlikke hetki ikka ei olnud.

Alles teise poolaja viimasel 15 minutil mõjutas eurooplaste üldklass. Esiteks ei suutnud Nigeeria väravavahiga üks-ühele välja hüpanud Benzema seda hetke vabastada, seejärel päästis ristnöör nigeerlased pärast Kabay kauglööki. Benzemal oli ikka hea hetk - prantsuse ründaja suundus ohtlikult lati alla, kuid väravavaht Enyama on taas abiks. Selle tulemusena said prantslased siiski skoori.

Nurgalöögi järel tegi Nigeeria väravavaht vea. Väljapääsu juures viskas ta palli Pogba pähe, kes saatis kiiresti mürsu tühja võrku. 79. minutil juhtis Prantsusmaa 1 - 0.

Pärast värava laskmist ei leidnud nigeerlased enam jõudu tasa teha. Aafriklased ei suutnud mängu isegi eurooplaste väravasse viia. Seetõttu lõpetas Prantsusmaa kohtumise poolel Nigeeria väljakul.

Lõpuks kadusid nigeerlaste võimalused veerandfinaali pääseda 90. minutil. Pärast paremalt äärelt tulnud lumbagot lõikas nigeerlaste kapten Yobo palli oma väravasse.

Matši lõppskoor on 2 - 0 Prantsusmaa kasuks. Eurooplased ootavad nüüd Saksamaa-Alžeeria paari võitjat, samal ajal kui Nigeeria mängijad suunduvad koju.