UEFA Euroopa Liiga 1/4 Ajakava -

UEFA Meistrite liiga "väike vend", Euroopa liiga, on nüüd jalgpallisõprade huvi üha enam äratanud. 18. märtsil peeti veerandfinaaletapi loosimine, millest võttis osa kaheksa tugevat Euroopa klubi, kes püüdsid aukarika võitmist.

UEFA Euroopa liiga 1/4 ajakava 2015 - 2016

Hoolimata asjaolust, et kõik maailma jalgpallitähed ei osale Euroopa liigas, on see turniir publiku seas väga populaarne. UEFA Euroopa liiga on võistlus, mis ühendab klubisid paljudest riikidest, sageli neist, mis pole tuntud oma silmapaistvate meeskondade poolest. Euroopa liiga geograafia on väga ulatuslik.

Alates Euroopa liiga veerandfinaali etapist hakkavad kõik osalevad klubid võistlust tõsiselt võtma, sest finaalmatš on väga lähedal, mille võit annab alates 2015. aastast õiguse osaleda järgmiseks hooajaks Meistrite liigas. 2016. aastal astusid veerandfinaali etapile mitmed tõelised Euroopa jalgpalli hiiglased.

Euroopa liiga 2015 - 2016 veerandfinaalide kohtumised algavad samal ajal - neljapäeva, 7. aprilli õhtul. Tagasimängud toimuvad seitsme päeva pärast - sama kuu 14. päeval.

1. Käimasoleval La Liga hooajal edukalt esinev Hispaania “Villarreal” peab esimese mängu kodus Tšehhi “Sparta” vastu. Spartalased üllatasid kogu jalgpallimaailma võiduga Rooma “Lazio” üle. See tulemus paneb Tšehhi jalgpallurid väga tõsiselt suhtuma.
  2. Portugali Braga peab oma esimese mängu kodus 7. aprillil. 2011. aasta Euroopa liiga finalistide vastasteks on Donetski Šahtari mängijad. Ukraina klubi võitis Saksamaa Schalke 04 väga enesekindlalt. Praegu on vastasseisus favoriiti raske välja tuua.
  3. Nagu Meistrite liiga veerandfinaalis, pakub ka Euroopa liiga fännidele Hispaania paari. Athletic Bilbao võistleb poolfinaali eest praeguse karikavõitja Sevillaga. Hispaanlaste omavahelised kohtumised Euroopa konkurentsis on alati ettearvamatud.
  4. Kõige huvitavamateks veerandfinaalideks peetakse paari “Liverpool” - “Borussia” (Dortmund). See pole mitte ainult kohtumine kahe Inglise ja Saksamaa jalgpalli lipulaeva vahel. Just neid klubisid peetakse 2016. aasta UEFA karika peamisteks pretendentideks. Lisaks pakub erilist huvi asjaolu, et Liverpooli praegune peatreener Jurgen Klopp juhendas Dortmundi enne britte ja käis viimastega isegi Meistrite liiga finaalis. Nende klubide vastasseis saab olema praeguse Euroopa liiga tõeline kaunistus.