Kes Saavutas 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel Kolmanda Koha

Brasiilias toimunud MM-i eelviimasel päeval toimus kohtumine maailmakarika pronksmedalitele. Brasiilia ja Hollandi rahvuskoondised kohtusid Brasilia rahvusstaadionil.

Kes saavutas 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel kolmanda koha

Mäng meistrivõistluste võõrustajatele algas väga halvasti. Juba kohtumise 3. minutil avas Van Persie skoori pärast vastuolulise karistuse määramist. Kordusmängus oli selge, et Silva viga Robbeni vastu oli endiselt kastist väljas. Kohtunik ei märganud seda. Holland asus juhtima 1 - 0.

16. minutil pani Blind kogu Brasiilia poolfinaalmängus õudusunenägu meenutama. Meistrivõistluste võõrustajate kaitsmise loiduse tõttu tulistas Blind Cesarit väljaspool karistusala. Kuid isegi selles olukorras oli äärepoolse söödu ajal Hollandi keskmängijale, kust varikatus karistusalasse läks, nähtav äärepoolne positsioon. Seis oli 2 - 0 eurooplaste kasuks. See tekitas Brasiilia meeskonnale šoki. Eurooplased ründasid pärast kahte löödud väravat sagedamini ja teravamalt.

Alles avapoolaja teisel poolel suutsid brasiillased demonstreerida oma rünnakupotentsiaali. Põhilised ohud Hollandi väravale olid aga alles pärast seatud nuppe. Seetõttu ei õnnestunud Brasiilial kordagi väravaid lüüa. Meeskonnad läksid vaheajale Hollandiga 2: 0 ette.

Teisel poolajal üritasid brasiillased olukorda vastase väravas eskaleerida, kuid tuleb tunnistada, et reaalseid sajaprotsendilisi võimalusi Hollandi värava tabamiseks polnud. Eurooplased andsid lõuna-ameeriklastele palli, samal ajal kui nad ise proovisid vasturünnakutel mängida.

Brasiilia ohtlike rünnakute seas võib märkida Ramirezi lööki karistusjoonelt, kuid pall lendas väravajoonest mööda.

68. minutil tegi kohtunik taas vea eurooplaste kasuks. Hollandi karistusalas tulistati Oscar alla, kuid kohtunik fikseeris brasiillase simulatsiooni, selle asemel et punktile näidata. See hetk mõjutas negatiivselt ka juba demonteeritud Brasiiliat.

Lõppkokkuvõttes eksisid brasiillased kolmanda värava enda võrku. Juba kokkusurutud ajal mängisid hollandlased vasturünnakul hea kombinatsiooni, mille Wijnaldum täpse löögiga lõpetas.

Matši lõpptulemuseks on Brasiilia järjekordne kaotus. Seekord alistas Holland turniiri võõrustajad tulemusega 3 - 0. See võimaldas eurooplastel saada jalgpalli maailmameistrivõistluste pronksmedalistideks. 2014. aasta MM-i võõrustajad jäid meistrimedaliteta.