Kuidas Costa Rica 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel Esines

Enne MM-i algust peeti Costa Rica rahvusmeeskonda meistrivõistlustel osalenud meeskondade seas üheks nõrgemaks. Kesk-ameeriklaste mäng lükkas aga paljud kihlvedude kokkulepped ja ekspertide arvamuse ümber.

Kuidas Costa Rica 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel esines

Pärast viiki viimist Costa Rica samasse gruppi Itaalia, Inglismaa ja Uruguayga tundsid paljud, et Costa Ricalased ei mängi maailmameistrivõistlustel üle kolme mängu. Juhtus aga teisiti.

Esimeses mängus võitsid Costa Ricalased Uruguayt 3: 1. See tulemus jahmatas jalgpalliringkondi. Tõsi, paljud ei pidanud seda mitte mustriks, vaid õnnetuseks.

Alagrupiturniiri teises mängus ei lasknud Costa Ricanlased itaallasi väljakule. Neljakordsed maailmameistrid paistsid ausalt öeldes nõrgad ja abitud ning kohtumise lõppskoor (1 - 0 Costa Rica kasuks) pani Costa Ricanlased meistriliiga põhiavast rääkima. Pärast kahte võitu Uruguay ja Inglismaa üle oli Costa Rica mängijatel juba parimad võimalused pääseda surmagrupist.

Costa Rica pidas finaalkohtumise D-nelikus Inglismaaga. Nüüd ei suutnud britid säravale Navasele midagi skoorida. Kohtumise lõppskoor 0 - 0 viis Costa Rica FIFA maailmakarika surmarühmas esikohale.

1/8-finaalmängus kohtus Costa Rica Kreekaga. Matši põhi- ja lisaaeg lõppesid viigiga 1 - 1. Pealegi pidid kreeklased taastuma. See juhtus alles kohtumise viimastel minutitel. Penaltiseerias olid kõige õnnelikumad Costa Rica mängijad. See meeskond liikus edasi.

Veerandfinaalis ei lubanud Costa Ricalased Hollandi mängijatelt tava- ja lisaajal midagi. Mäng lõppes jällegi penaltiseeriaga, milles edukamad olid eurooplased.

Costa Rica jalgpallurid lahkusid turniirilt pärast veerandfinaali. Pealegi väärib märkimist, et see meeskond ei kaotanud maailmameistrivõistlustel ühtegi matši tava- ja lisaajal. See tulemus on Costa Rica jaoks võidukas. Kõik jalgpallurid, treeneripersonal ja meeskonnaliikmed on nüüd Costa Rica tõelised spordikangelased.