2014. Aasta FIFA Maailmakarika Poolfinaal: Holland - Argentina

9. juulil toimus Brasiilia linnas São Paulos teine poolfinaalmäng Hollandi ja Argentina rahvuskoondiste vahel. Staadionil oli 60 000 pealtvaatajat väga närvilise matši tunnistajaks.

2014. aasta FIFA maailmakarika poolfinaal: Holland - Argentina

Teises poolfinaalis nägi publik saalijalgpalli. Esimene poolaeg algas aeglaselt, selles tempos mängisid meeskonnad terve kohtumise. Kohtumise peamiseks tunnuseks võib nimetada võitlust palli pärast igas väljaku osas. Meeskonnad lõid mängijate tiheduse kesk- ja tagajoonelt, mis viis mõlema meeskonna ründestaaride rünnakul väga tuimale mängule. Argentina kapten Lionel Messi on taas näidanud, et ta ei saa rahvusmeeskonda tõsistes ja märkimisväärsetes mängudes aidata. Lõuna-Ameerika ründaja lülitas Bruno Martin Indy lihtsalt mängust välja. Hollandlane hoolitses argentiinlase eest isiklikult kogu esimese poolaja. Ka Hollandi rahvuskoondise liidrid van Persie ja Robben ei säranud oma esitusega. Võime öelda, et meeskondadel oli vastase karistusalas minimaalselt lähenemist, mis lõppes ohtliku löögiga. Mõlema meeskonna rünnakutel puudus teravus.

Esimene poolaeg lõppes ebahuvitava, kuid närvilise väravateta viigiga. Argentiinlased olid veidi innukamad ründama proovima.

Kohtumise teises pooles võtsid hollandlased endale territoriaalse initsiatiivi. Pall oli suurem ja seda hoidsid paremini van Gaali hoolealused. See ei kandnud aga vilja. Arjen Robben oli endiselt nähtamatu, van Persiel see ei õnnestunud ja Sneijder ei suutnud Hollandi pealetungis midagi loovat välja mõelda. Argentina vasturünnakud ei tule kõne allagi. Lõuna-Ameerika jalgpallurid on füüsiliselt märgatavas sõltuvuses (mis tegi eurooplased paremaks). Messi ja ettevõte ei saanud absoluutselt läbi. Oli tunne, et Argentina, ilma Lionelita, lihtsalt ei osanud palli esireas hallata.

90 minutit kohtumist lõppes nulliga tulemustabelil, mis põhjustas lisaaega. Esimesel lisaajal oli hollandlastel täielik territoriaalne eelis, kuid ohtlikke momente polnud. Ka teine lisapoolaeg ei rõõmustanud fänne väravatega. Tõsi, juba päris lõpus oleks Palacio võinud palli Hollandi väravasse lüüa, kuid argentiinlane ei suutnud realiseerida ohtlikku väljapääsu Silisseni väravasse.

Mängijad mängisid ilma väravateta 120 minutit, nii et finaali pääsme saatus otsustati spordijalgpalli loosis - penaltiseeriate seeria. Eurooplased kaotasid 2 - 4. Esimesena tabasid hollandlased. Neljast tabamusest õnnestus pall ainult väravasse saata vaid kahel korral ja kahel korral päästis Argentina Romero. Lõuna-Ameerika jalgpallurid olid palju täpsemad. Kõik neli palli tabasid sihtmärki.

Lõplik võit penaltiseerias toob Argentina MM-finaali. Nüüd saavad vaatajad näha kordumist Saksamaa ja Argentina vahelises lahingus (1990. aasta maailmameistrivõistluste finaal Itaalias) Brasiilias peetava maailmakarika finaalis. Hollandi mängijad jäävad rahule kolmanda koha matšiga, kus eurooplased lähevad vastamisi Brasiiliaga.