2014. Aasta FIFA Maailmakarika 1/8-finaalid: Holland - Mehhiko

29. juunil toimus Fortaleza linnas Brasiilias jalgpalli maailmakarika 1/8-finaali kolmas kohtumine. Kohtusid Hollandi ja Mehhiko rahvuskoondised.

Niderlandy - Meksika_

Hollandi ja Mehhiko võitlus pakkus fännidele erinevaid emotsioone. Võib arvestada, et rivaalidevaheline mäng oli jalgpalli maailmameistrivõistluste üks dramaatilisemaid matše.

Kohtumine algas hea kiirusega. Pealegi mängisid mehhiklased oma rivaali üle. Tasub öelda, et CONCACAF-i tsooni esindajad nägid paremad välja peaaegu kõigis jalgpalli peamistes aspektides. Hollandlased kasutasid reeglina pikki sööte eesliinile, mis ei viinud millegagi.

Esimene poolaeg osutus ohtlike skoorimisvõimalustega kiduraks, kuigi seda peeti Mehhiko domineerimise märgi all.

Kohtumise teine pool algas mehhiklaste eelisega. Kohtumise esimese poolega võrreldes on ainus erinevus selles, et publik oli tunnistajaks löödud väravatele. Juba teise poolaja alguses, 48. minutil, tegid mehhiklased seda, mis ei tundunud enam sensatsioonina, vaid mustrina. Giovani dos Santos viskas karistusalast välja ja saatis palli Hollandi värava võrku. Mehhiko läks 1 - 0 juhtima. See oli hästi ära teenitud. Hollandi mängijad ei näidanud enam seda sädelevat väravajalgpalli, mida Hollandi fännid said alagrupimängudes jälgida. Juba play-off-etapi esimeses kohtumises astus Van Gaali meeskonna vastu väga organiseeritud meeskond.

Mehhiko andis pärast värava löömist eurooplastele initsiatiivi. Hollandlastel oli kaks hämmastavat väravavõimalust, kuid Mehhiko väravavaht Ochoa oli võrreldamatu. Koosolek oli juba lõpusirgel. Mängu on jäänud veidi üle viie minuti, kaasa arvatud kokkuvõtlik aeg. Mehhiko ei suutnud aga eelist säilitada. Hollandi pealetung tõi sellest hoolimata tulemusi.

88. minutil põrkas pall pärast nurgalööki Sneijderile, kes lõi võimsa löögi otse mehhiklaste värava nurka. Viimastel minutitel viigistasid eurooplased skoori - 1 -1.

Lahkumine tuli mõne minuti jooksul - kohtumise 94. minutil määras kohtunik mehhiklastele penalti. Claes-Jan Huntelaer lähenes pallile ja lõi võiduvärava.

Holland ei võitnud, nad sundisid selle kohtumise viimastel minutitel välja. Nüüd ootavad hollandlased veerandfinaalis oma rivaali, kellest saab paari Costa Rica - Kreeka võitja. Mehhiklastel on väga kahju. See oli suurepärane meeskond, mida oli rõõm vaadata. Tšiillastega on kaasas olnud Kesk-Ameerika esindajad - need meeskonnad suunduvad koju.