2014. Aasta FIFA Maailmakarika: FIFA Maailmakarika Kümnenda Mängupäeva Tulemused

21. juunil võõrustas Brasiilia MM-i F- ja G-grupis teise vooru matše. Turniiri kümnenda mängupäeva raames sisenesid Brasiilia linnade väljakutele Argentina, Iraani, Saksamaa, Ghana, Nigeeria ning Bosnia ja Hertsegoviina võistkonnad. Mängupäeva ei eristanud sooritus, millega 2014. aasta maailmameistrivõistluste pealtvaatajad on juba harjunud Kolmes mängus löödi vaid 6 väravat.

2014. aasta FIFA maailmakarika: FIFA maailmakarika kümnenda mängupäeva tulemused

Kümnenda mängupäeva jooksul astusid esimestena väljakule Argentina ja Iraani rahvusmeeskonnad. Paljud eksperdid ennustasid väljapaistvatele lõunaameeriklastele lihtsat võitu, kuid tegelikult kujunes kõik pisut teisiti. Argentina rahvusmeeskonnal oli väga halb matš. Hoolimata asjaolust, et juba esimesel poolajal oli lõunaameeriklaste pallivaldamine enam kui 70%, kaitsesid Iraani mängijad üsna rahulikult, lubamata argentiinlastel üliohtlikke momente luua. Esimene poolaeg lõppes väravateta. 90 minutit kohtumist ei rõõmustanud publikut ka löödud väravatega. Kõigile tundus, et mäng lõpeb viigiga, kuid oma sõna oli öelnud Argentina kapten. Lionel Messi lõi koondatud aja jooksul värava kauni triivilöögiga väljastpoolt Iraani otseliini. Argentina noppis viimastel minutitel võidu ja on F-alagrupi tabelis esikohal kuue punktiga.

Mängupäeva teine matš osutus väga põnevaks. Saksamaa ja Ghana rahvuskoondised mängisid omavahel. Vaatamata sellele, et pealtvaatajad esimesel poolajal väravaid ei näinud, nägi matš ise väga huvitav välja. Lahkumine toimus kohtumise teises pooles. Teise poolaja alguses skoorisid sakslased. Mõne minuti pärast suutsid aafriklased tervisele tagasi tulla ja astusid siis täielikult edasi. Saksamaa oli kaotamas 1 - 2. Samal ajal ei saa öelda, et skoor polnud mängude järgi. Teise palli suutsid sakslased siiski tagasi võita. Klose asemele lööb ta oma praeguse turniiri esimese värava ja maailmameistrivõistlustel 15 kohtumist. Kohtumise lõppskooriks on võitlusviik 2 - 2, mis on turniiri seni kõige resultatiivsemaks muutunud.

Mängupäeva viimases kohtumises tundsid pealtvaatajad ära teise meeskonna, kes kaotas isegi teoreetilised võimalused pääseda playoffi etapile. Cuiabas võitsid nigeerlased Bosnia ja Hertsegoviina rahvusmeeskonda minimaalse skooriga 1 - 0. Eurooplased võivad kohtunikule teeskluse esitada, sest isegi võrdse skoori korral võtsid Uus-Meremaa liinikohtunik puhta palli Dzeko juurest, fikseerides vale offside positsiooni. Poolaja lõpus viskasid aafriklased skoori, kuid eurooplased ei suutnud kordagi tasa teha. Viimane kaotus 0 - 1 võtab bosnialaselt võimalused jätkata võitlust play-offi etapini jõudmiseks.