2014. Aasta FIFA Maailmakarika Veerandfinaalid: Holland - Costa Rica

FIFA maailmakarika veerandfinaali finaalmängu võõrustas 5. juulil Brasiilia linn El Salvador. Hollandi ja Costa Rica rahvuskoondised võitlesid õiguse eest mängida maailmameistrivõistluste poolfinaalis.

2014. aasta FIFA maailmakarika veerandfinaalid: Holland - Costa Rica

See meeskonnapaar oli ainus, kus teiste veerandfinaali etapil mänginud meeskondade seas oli selge favoriit. Holland tundus enne stardivilet eelistatum, kuid Costa Ricalastel oli siiski õigus oma jalgpallijuttu jätkata.

Mäng algas Euroopa eduseisust. Esimese poolaja jooksul lõid van Gaali hoolealused palju ohtlikke väravalöömise võimalusi, kuid Navas päästis meeskonna Kesk-Ameerikast. Van Persiel, Sneijderil, Depayl olid väravavõimalused, kuid esimese poolaja lõpuks jäi skoor nulli. Costa Rica mängijad üritasid eurooplaste väravaid ohustada ainult standardite järgi, kuid see ei tundunud nii ohtlik, kui Kesk-Ameerika fännid sooviksid.

Kohtumise teises pooles vallandasid hollandlased taas rünnakute vastase väravale ja Costa Rica väravavaht jätkas värava juures imet. Teise poolaja viimased kümme minutit olid Costa Rica mängijatele äärmiselt rasked. 82. minutil raputas Sneijder löögiga Costa Rica värava raami, 84. minutil lõi Van Persie juba surmavast positsioonist väravasse, kuid Navas päästis taas.

90. minutil blokeeris väravajoonel olev Costa Rica Teiheadi mängija tee palli väravasse, misjärel ristlatt päästis ka ameeriklased.

90 minutit kohtumist ei selgitanud võitjat. Nullid põlesid tablool, mis ei peegeldanud Hollandi täielikku eelist.

Lisaajal jätkasid hollandlased konkurentide värava piiramist ja väravavaht Navas päästis ikka ja jälle. Seal, kus Costa Rica väravavaht oli juba jõuetu, päästis värava raam. Niisiis, Sneijder oleks 119. minutil võinud võiduvärava lüüa, kuid põiklatt mängis Costa Rica eest. Tõsi, Costa Ricalastel oli üks võimalus lisaajal värav lüüa. 117. minutil sai Urenia partnerilt hea söödu ja lasi hollandlased karistusalast väravasse. Väravavaht Sillesen päästis Hollandi.

Matši mänguaeg lõppes väravateta viigiga. Kuid võib öelda, et skoor ei olnud selgelt mängu järgi. Hollandlastel oli vähemalt viis uhket võimalust vastase värav lüüa, kuid kõik otsustasid mängujärgsed penaltid.

Enne 11 meetri seeriat asendas van Gaal Hollandi väravavahi. Väljakule astus Tim Krul, kellest sai kohtumise viimane kangelane. Hollandlane päästis kaks penaltit, mis võimaldas Hollandil 11 meetri seerias võita tulemusega 4 - 3.

Holland pääseb poolfinaali, et kohtuda Argentinaga, samas kui Costa Ricalased lahkuvad uhkusega turniirilt koosseisuga, kes pole jalgpalli maailmameistrivõistluste viies kohtumises mänguaegselt kellelegi kaotanud.