2014. Aasta FIFA Maailmakarika Poolfinaal: Brasiilia - Saksamaa

8. juulil toimus Brasiilia linnas Belo Horizonte esimene poolfinaalmäng Brasiilia ja Saksamaa meeskondade vahel. Kogu jalgpallimaailm on seda vastasseisu oodanud lootuses, et mängijad näitavad silmapaistvat jalgpalli. Lõpptulemus ületas kõik metsikumadki ootused.

2014. aasta FIFA maailmakarika poolfinaal: Brasiilia - Saksamaa

Mäng algas suure tempoga. Brasiillased võtsid palli juba esimestest minutitest ja üritasid vastase väravat ohustada. Pärast kohtumise kümnendat minutit Mineirao staadioni väljakul hakkasid aga juhtuma sündmused, millest Brasiilia rahvuskoondise fännid ei osanud uneski unes näha.

Mängu 11. minutil avab pärast nurgalööki Lõuna-Ameerika rahvusmeeskonna kaitsjate täieliku nõusoleku järel matšis skoori Thomas Muller. Saksamaa juhtis 1 - 0. See eesmärk šokeeris kogu staadioni.

23. minutil püstitab Miroslav Klose maailmameistrivõistluste turniiride raames ühe mängija löödud väravate rekordi. Klose lööb oma 16. värava planeedi maailmameistrivõistlustel, möödudes sellega brasiillasest Ronaldost. Saksamaa juhtis 2 - 0. Nagu hiljem selgus, oli see Brasiilia jaoks alles õudusunenäo algus.

Sakslased jätkasid agressiivset rünnakut ja viisvõistlejad tundusid allasurutud. Tulemuseks oli Kroosi pall juba 24. minutil. 3 - 0 - see oli kohtumise 24. minutiks juba kaotus. Vähesed oleksid osanud sellist sündmuste arengut ette kujutada. Saksamaa purustas kogu Brasiilia kaitse.

26. minutil teeb Kroos duubli. 4 - 0 Saksamaa kasuks. Sakslased on juba hakanud meistriliiga võõrustajaid mõnitama, rebides oma söötudega karistusalas kogu Brasiilia kaitse. Kuid need polnud kõik Saksa auto eesmärgid esimesel poolajal.

29. minutil saadab Khedira viienda värava MM-i võõrustajate meeskonna väravasse. Pärast pooletunnist mängu oli seisuks 5 - 0 Saksamaa kasuks.

Brasiillased pole sellisest šokist kunagi taastuda suutnud. Esimene poolaeg lõppes Scollari süüdistuste täieliku ebaõnnestumisega.

Teisel poolajal tulid brasiillased välja nagu oleksid nad hoopis teine meeskond. Teise poolaja esimestest minutitest tormasid lõunaameeriklased rünnakule. Neueri väravas oli mitu ohtlikku hetke. Oscar ja Paulinho pidid värava lööma, kuid sakslaste väravavaht päästis oma meeskonna.

Pärast brasiillaste pealetungi teise poolaja esimestel minutitel rahunes mäng mõnevõrra. Sakslased ei lasknud Brasiilia mängijatel väravavõimalusi luua. Eurooplased jahutasid lõunaameeriklaste tulihinget kuuenda väravaga, mille nad lõid. Asendusliige Schürrle tegi 69. minutil lõpu sakslaste kõige elegantsemale kombinatsioonile. Saksamaa eduseisu 6 - 0.

Kümme minutit hiljem (79. minutil) teeb Schürrle duubli. Pärast imelist söötu ülalt puudutas sakslane esmalt palli ja teise võimsa löögiga Brasiilia karistusalalt saatis ta palli üheksasse lähikonda. Spordimürsk tabas põiki ja ületas seitsmendat korda Cesari väravajoone.

Suured ebaõnnestumised Brasiilia kaitses tekkisid seetõttu, et kõik Lõuna-Ameerika mängijad soovisid vähemalt korra väravaid lüüa. Tasub öelda, et see õnnestus kohtumise päris lõpus. Esialgu, 89. minutil, viis järjekordne ebaõnnestumine Brasiilia kaitses selleni, et Ozil läks väravavaht Cesariga üks-ühele. Sakslase löök jõudis siiski posti lähedale. Brasiillased skoorisid järgmisel rünnakul. Oscar tegeles karistusalas saksa kaitsja ja väravavahiga. See juhtus kohtumise 90. minutil.

Lõplik tulemus 7 - 1 Saksamaa kasuks saadab eurooplased maailmakarika finaali ja brasiillased peavad nüüd leppima kohtumisega kolmanda koha nimel.

Saksamaa meeskond mängis hämmastavat jalgpalli. Eelmiste kohtumiste ülemäärane akadeemilisus muutus poolfinaalkohtumises koletuks hävitavaks ründavaks jõuks. See mäng jääb igaveseks maailmameistrivõistluste ajalukku kui silmapaistva jalgpalli õppevahend. Ja Brasiilia mängijate esinemist 2014. aasta maailmameistrivõistluste poolfinaalmängus võib pidada ilmekaks näiteks sellest, kuidas jalgpalli mängida ei saa.