Venemaa - Lõuna-Korea: Publik Nägi Cuiabas

Paljude Venemaa jalgpallisõprade jaoks algas maailmakarika tõepoolest alles 17. juunil, kui Venemaa rahvusmeeskond astus Brasiilia linnas Cuiabas väljakule, et pidada esimene kohtumine Lõuna-Koreaga. See oli N-s esimese vooru viimane mäng.

Rossiya - Koreya_

Venemaa jalgpallifännide jaoks osutus mäng väga närviliseks ja pingeliseks ning neutraalsed fännid olid tribüünil ausalt öeldes igavad. Matš algas väga aeglaselt. Võib-olla takistas väljakul valitsev kuumus mängijatel nende täielikku rünnakupotentsiaali näitamist. Kõike ei saa aga ilmale ette heita.

Pärast esimesi kohtumisi kõikides maailmakarika gruppides võib järeldada, et meeskonnad on jaotatud väga osavateks, võimekateks ja nõrkadeks. Neutraalsel vaatajal on raske öelda, millise rühma Venemaa ja Lõuna-Korea liigitada. Tasub siiski mainida, et tribüünidel ja televiisoris olevad pealtvaatajad ootasid enamat. Mäng ei olnud tõeline jalgpallipidu ja pidu. Väljakul tehti ranget tööd, mängijad andsid kogu jõu, kuid mõlemal meeskonnal ei õnnestunud esimesel poolajal luua. Harvad kaugvisked, seti ületused ei toonud soovitud tulemust ei ühele ega teisele. Selle tulemusel põlesid vaheajaks tablool kurvad nullid.

Pärast pausi tempo ei tõusnud. Esimese ohtliku löögi väravasse andsid venelased. Lõuna-Korea väravavaht pareeris palli pärast kasti väljastpoolt löömist. Korealased vastasid mitterahaliselt. Igor Akinfeev nägi pärast võimsaid kauglööke vaeva pallide löömisega. Tundub, et miski ei aimanud Venemaa koondise muresid ette, kuid 68. minutil annab Lee Kyung Ho veel ühe kauglöögi ning Venemaa koondise väravavaht teeb koletu vea. Pall libiseb Akinfejevi käest ja ületab reeturlikult väravajoone. Korealased läksid seisuks 1 - 0.

Venemaa koondis muutus pärast löödud väravat aktiivsemaks. Venelased hakkasid suure sooviga ründama. Võimalik, et 60. minutil toimunud vahetused mängisid mängus olulist rolli. Väljakule ilmusid Dzagoev ja Kerzhakov. Just nemad pidid Venemaa meeskonna rünnakuimpulssides võtma juhtimise koormuse. Õnneks asendajad toimisid.

74. minutil võrdleb Keržakov Dzagojevi tabamist ja väravavahis sagimist. 1 - 1 - Vene fännid tunnevad end paremini. Alles pärast seda nägi publik venelaste tegelikku soovi edasi minna. Uut väravat neil siiski lüüa ei õnnestunud. Tuleb tunnistada, et venelaste rünnakutel puudus intelligentsus, loovus ja oskused.

Kohtumise lõppskoor - 1 - 1. See viik sai turniiril kolmandaks. Venemaa ja Lõuna-Korea koguvad kumbki ühe punkti ning on H-alagrupis võrdsed 2. ja 3. kohaga, andes Belgia rahvuskoondise juhtpositsiooni.