Ayrton Senna On Vormel-1 Ajaloo Parim Sõitja

Sisukord:

Ayrton Senna da Silva on suurepärane vormel-1 sõitja, kes püüdleb alati tipptaseme poole. Tema karjäär jäi 1994. aasta São Paulo Grand Prix ajal pooleli. Sel ajal oli ta juba kolmekordne maailmameister ja püüdles neljanda tiitli poole.

Ayrton Senna

Vormel 1 on paljude jaoks seotud suurepärase võidusõitja Ayrton Senna da Silvaga, kes suutis karjääri jooksul kolmel korral kuninglikel võistlustel meistriks tulla. Kui poleks olnud kohutavat õnnetust, mis nõudis piloodi elu, oleks tiitleid kindlasti rohkem.

Omal ajal ütles Senna ise, et ta ei saa autoga sõita teel, mis pole ohtlik. Ta püüdles alati tipptaseme poole. Brasiillane teadis hästi, et kõigil on piirangud, kuid tal on neid palju vähem kui teistel sõitjatel. Seda tunnistas kogu maailm.

Võistluste ajal tehtu eest sai Senna hüüdnime "Võlur". Isegi kui sõitja stardiks viimastelt positsioonidelt, võiks ta ikkagi esikohale tulla, hoolimata ilmastikutingimustest ja rehvide kulumisest.

Carier start

Ayrton Senna sündis Brasiilias, São Paulo linnas. Isa pani poja nelja-aastaselt kardirooli ja sai kohe aru, et kasvab tõeline sõidumeister. 13-aastaselt osaleb Ayrton juba kardivõistlustel. Tal vedas, et tema vanematel oli võimalus rahaliselt toetada, kuna see spordiala nõuab teatud investeeringuid.

18-aastaselt tuleb Senna meistriks klassis Vormel Ford 1600 ja viis aastat hiljem õnnestub tal võita Suurbritannia vormel 3. 24-aastaselt debüteerib Ayrton Towlemani meeskonna koosseisus Vormel 1. Loomulikult ei sisalda tulevase meistri plaanides pikka viibimist Royal Race'i nõrgimas meeskonnas. Sel põhjusel kolib ta aasta hiljem väljapaistvama "Lotose" juurde.

Esimene võit tuli talle Portugali Grand Prix'l. Juht alustas paduvihmast paduvihmast ja suutis võita suure vahega. Seejärel võitis ta vihmaga peaaegu kõik võistlused.

Rivaalitsemine ja partnerlus Alain Prostiga

Sõites mitte kõige tugevama autoga, võitis brasiillane siiski võidud. Samal ajal nõudis ta mitte ainult ennast, vaid ka mehaanikuid, sundides neid autot parandama. Kuid mõne aja pärast läks ta siiski tugevama McLareni meeskonna lipu alla, mis andis võistlustel tooni. Just siin saab tema partneriks Alain Prost, kellega on alati olnud pingeline suhe.

Võistluskarjääri jooksul võitles Ayrton Senna mitu korda teiste pilootidega, rääkis mõnikord teravalt meelega toime pandud õnnetustest. Kõik see viitab sellele, et ta oli alati suunatud ainult võidule. Niisiis, meistri käes kannatasid näiteks Nelson Piquet ja Eddie Irvine.

Järk-järgult muutus ta McLareni meeskonnas kitsaks, mis viis tema lahkumiseni Williams-Renault'sse 1994. aastal. See ainult suurendab konkurentsi endise partneri Alain Prostiga. Meeskond hakkas just hoogu koguma ja kasutas sageli võistlustel auto testimist.

Õnnetus, mis tegi Sennast legendi

Aasta algas halvasti. Hooaja alguses sureb ühel võistlusel Roland Ratzenberger, mis oli äratus. San Marino Grand Prix kvalifikatsiooni ajal satub Senna sõber Rubens Barichello ränka õnnetusse. Võistlusel kiirendab läbimurdeks pürgiv brasiillane ühes kurvis 310 km / h-ni, autoga juhtub midagi ja see paiskub vastu seina. Need olid suurepärase juhi viimased sekundid.

Pärast Ayrton Senna surma võeti karmid meetmed radade võimalikult kindlustamiseks, kuid suurimat võidusõitjat ei saa tagasi anda. Tema asemele tuli Michael Schumacher, kes suutis kümme aastat Vormel 1 domineerida. Kuid kui Senna oleks ellu jäänud, on ebatõenäoline, et Michael oleks nii arvukalt võitu nautinud. Suurepärane brasiillane on alati olnud konkurentidest veidi ees.