Esimene Olümpiakuld Naiste Iluuisutamises

Esimese Venemaa iluuisutajana sai Adelina Sotnikovast olümpiamängudel kuldmedali.

Adelina Sotnikova Venemaa lipuga

Iluuisutamises suutsid Venemaa sportlased Sotšis võita kolm olümpiakulda. Muidugi oli põhirõhk võistkondlikel võistlustel, kus Venemaa rahvuskoondis suutis iluuisutamises kaitsta liidri aunimetust. Oodatud oli ka medal iluuisutamises paarismängus. Kuid seda, et Adelina Sotnikova võib naiste arvestuses kuldmedali võita, ei oodanud paljud. Pealegi on seda tüüpi programmide konkurents väga tugev. Esimese olümpiavõitjana võitis Adelina Sotnikova Venemaa meeskonna kõrgeima väärikuse medali. Nüüd on Venemaa naiste iluuisutamine tõusuteel. Isegi meeskonna sees peavad tüdrukud omavahel võistlema. Võtke vähemalt sama Julia Lipnitskaja, kes on juba tulnud olümpiavõitjaks (individuaalvõistlustel suutis ta saada ainult viienda koha).

Paraku ei saanud võistkondlikus arvestuses Adelina Sotnikova osaleda. Kuid see osutus positiivseks hetkeks, sportlane suutis täielikult keskenduda põhistardi ettevalmistamisele. Seda medalit polnud kerge võita, sest pärast lühikava jäi peamiste medalipüüdjate vahel minimaalne vahe. Vabakava suutis uisutajad oma kohtadele panna. Vene sportlase programm põhikulu poolest oli 4 punkti kõrgem kui praeguse maailmameistri Yu-Na Kimi oma. Ka Carolina Costner kaotas elementide baashinna, hoolimata sellest, et ta uisutas oma programmi veatult.

Vene sportlane suutis tõestada, et ta on sedalaadi programmis kõige tugevam. Pärast Adeline'i võitu esitas Korea koondis uisutaja tulemuste vastu protesti. Venelanna sai aga programmi elementide eest kõrgema hinde (vahe oli veidi üle viie punkti). Kuid programmi komponentide eest saadud punktid olid mõlemal sportlasel ühesugused. Seetõttu võime kindlalt öelda, et Venemaa iluuisutaja võit osutus vääriliseks.