Kuidas Läks Euroliiga Korvpallifinaalil

Sisukord:

Euroliiga korvpalli 2011/2012 finaalis kohtus poolfinaalis Panathinaikose (Kreeka) alistanud Venemaa CSKA Kreeka Olympiacosega, kes sai pärast Barcelona (Hispaania) alistamist finaalmängule pääsme. CSKA, kellel oli kõik võimalused saada Euroopa parimaks klubiks, kolmandat korda oma ajaloos, olles mängu viimastel sekunditel otsustava rünnaku vahele jätnud, kaotas kreeklastele väga solvava skooriga 61:62.

Kuidas läks Euroliiga korvpallifinaalil 2012

Juhised

Samm 1

Esimesel veerandajal oli CSKA kaitses tugev. Armeemeeskond sai enamuse punktidest karistuste rakendamisest; rünnakul oli ainult 2 täpset tabamust. Turniiri põhimatši alustasid kreeklased ja peagi avas skoori Pero Antic. Edasi viigistas sõdur Ramunas Siskauskas punktid, kuid Vassilis Spanulise kaaretagune tabamus viis Kreeka meeskonna ette tulemusega 2: 5. Tänu kaks vabaviset realiseerinud Milos Teodosici ja Andrei Kirilenko jõupingutustele tuli Venemaa meeskond ette tulemusega 6: 5. Viimastel minutitel järgnesid Kostas Papanikolaau ja Alexey Švedi täpsed löögid ning Nenad Krstic realiseeris neljast vabaviskest kolm. Vaheaeg algas siis, kui seis oli 10: 7 armee meeskonna kasuks.

2. samm

Teisel veerandajal domineeris jätkuvalt CSKA. Olympiacos vastas Kirilenko, Krsticu ja Alexander Kauni dunki täpsetele tabamustele Papanikolaou kahe realiseeritud vabaviskega ja Spanulise efektiivse viskega. Tuues seisuks 16:11 enda kasuks, jätkas armeemeeskond pealetungi: Teodosic sooritas järjest kolm kolmepunktiviset. Kreeklaste reaktsioon oli Papanikolaou nukk ja üks Spanoulise kahest vabaviskest. See ei aidanud aga olukorda ümber pöörata, seis oli 25:14. Sellele järgnes armeemängija Dariusz Lavrynovychi kaks täpset tabamust, Kirilenko ja Siskauskas efektiivsed visked. Kreeklased vastasid Papanikolaou kolmepunktiviskega, Spanoulise täpse tabamusega ja ühe kahest realiseeritud vabaviskest. Seetõttu kasvas CSKA paremus 13 punktini. Viimastel minutitel viskas Lavrnovitš ühe kolmest karistuspunktist ning Švedi viset, mis langes kokku lõppsireeniga, ei arvestatud. Kolmanda veerandaja alguseks jõudis CSKA enda kasuks seisuks 34:20.

3. samm

Kolmas veerand algas Krstici kahe täpse tabamusega, Antici resultatiivse viskega ning Teodosici ja Papanikolaou kolmepunktiliste tabamuste vahetusega. Pärast kahte Anticu poolt visatud vabaviset järgnesid Spanulise, armee Viktor Viktor Khryapa ja Andrei Kirilenko kolmepunktivisked. Spanulise ja Anticu vabavisked ning sellele järgnenud Siskauskase, Gordoni ja Shvedi tõhusad rünnakud viisid seisuni 53:34. Viimase kümne minuti jooksul on kreeklased muutunud märgatavalt aktiivsemaks ja muutunud oma rünnakus enesekindlamaks. Marco Keshel lõi ühe kahest vabaviskest, Spanoulis lõi efektiivse löögi ja Evangilios Manzaris lõi viimasel sekundil kaare tagant. Nii jäi kolmas veerandaeg kreeklastele ning kohtumise üldskooriks kujunes CSKA kasuks 53:40.

4. samm

Neljandal veerandajal ei lasknud kreeklased endalt initsiatiivi haarata ning pärast Kostas Slukase kaare tagant tehtud viset ja Georgios Printezise tabamust oli seis 53:45. Edasi hakkasid armee rünnakud üksteise järel nurjuma. Kauaoodatud Siskauskase efektiivne rünnak ületati kahe vabaviskega, mille lõi Printezis, ja veel ühe täpse viske. Matši üldskoor oli 55:52. Kahel Krstici sooritatud täpsel vabaviskel ja Kirilenko kilbilt saadud efektiivsel viskel vastasid kreeklased Papanikolaou täpse viskega kaareltpoolt. Viimase veerandi lõpu vabavisetel tabasid Teodosic ja Kirilenko ühe kahest viskest, kuid neljast vabaviskest kolm edukalt teisendanud Papanikolaou vähendas vahe ühele punktile: seis oli 61:60. Sekund enne kohtumise lõppu viskas Printezis palli CSKA korvi ja tõi Olympiacosele võidu skooriga 61:62.