Kes Tuli Euro Võitjaks

Öösel 1. juulist 2. juulini lõppesid Kiievis Olimpiyskiy staadionil mänguga 14. jalgpalli Euroopa meistrivõistlused. Mandri parima meeskonna väljaselgitamiseks mängiti Euro 2012 võistlusel 31 kohtumist ja meistriks tuli just see meeskond, kellele enamik fänne ja asjatundjaid enne turniiri algust tähelepanu juhtis. Nüüd on Hispaania rahvuskoondis praegune nii planeedi kõrgeimate jalgpallitiitlite omanik - maailmameister kui ka Euroopa meister.

Kes tuli Euro 2012 võitjaks

Hispaania rahvusmeeskond alustas Euro 2012 alagrupimängu mänguga sama meeskonnaga, kellega pidi pidama viimase meistriliiga kohtumise - Itaalia meeskonnaga. See mäng lõppes viigiga - 10. juunil Gdanskis vahetasid meeskonnad teisel poolajal kolmeks minutiks väravaid ja läksid finaali, kummalgi oma rada, nagu meistrivõistluste turniiririda ette nägi. Esimese etapi kahes järelejäänud mängus ei andnud hispaanlased vastastele enam punkte ning said C-alagrupis esikoha.

Veerandfinaalmängus lõi “punane raev” turniirilt välja idanaabrid, Prantsusmaa rahvusmeeskonna, edestades seda skooriga 2: 0. Järgmine samm teel meistriliigasse anti Hispaania jalgpalluritele kõige raskemini - poolfinaalis tuli mängida läänenaabri, Portugali rahvusmeeskonnaga. See mäng oli meistrivõistlustel ainus, kus võitja selgitamiseks oli vaja kasutada penaltiseeriat. Kuid jalgpallirulett näitas, et nüüd pole hispaanlased mitte ainult jalgpallis tugevad, vaid ka õnnelikumad kui ükski teine selle turniiri meeskond - nad võitsid 4: 2.

Lõplikust mängust Itaalia rahvusmeeskonnaga ei saanud üldse lahingut - jõud olid liiga ebavõrdsed. Hispaanlased möödusid küllaltki kiiretes rünnakutes täpsete söötude tõttu suhteliselt kergelt vastase kaitsest, kuid ei püüdnud pidevalt suurel kiirusel mängida. Nad olid üsna kindlad oma võimes piirata itaallaste positsioonilist piiramist, mida nad esimesel poolajal kahe löödud värava vahel demonstreerisid. Mängu teises pooles mängis niigi tugev meeskond taas õnne - itaallased olid ühe mängija vigastuse tõttu sunnitud enam kui pool tundi vähemuses mängima. Hispaania lõpetas Euro 2012 põhimatši purustava skooriga 4: 0 ja võitis oma ajaloo jooksul kolmandat korda Euroopa meistri tiitli.