Kes Tuli MFM-2015 Hoki Võitjaks

Ööl vastu 6. jaanuari Moskva aja järgi toimus Torontos alla 20-aastaste hokimängijate aasta põhimatš. MM-i viimane kohtumine tõi kokku Venemaa ja Kanada noortekoondised.

Kes tuli MFM-2015 hoki võitjaks

Finaalmängu esimene periood algas Venemaa koondise jaoks masendavalt. Vähem kui kolm minutit mängust ajasid kanadalased kaks korda meie väravavahti pahaks. Decler (23. sekund) ja Paul eristusid (tulemuste tabelis oli ajaarv 2:32). Pärast väravate löömist ei nõrgendanud kanadalased oma rünnakut Venemaa hokimängijate väravatele, kuid ülemeremaade mängijatel ei õnnestunud esimesel perioodil eristuda. Venemaa rahvusmeeskond suutis vastupidi 10. minutil ühe värava mängida. Kaitsja Yudin eristas ennast.

Teisel perioodil alustasid venelased väga aktiivselt, kuid 26. minutil kasutas Mac David vahetuses meie mängijate eksimust ära ja hüppas üks ühele välja hüpates kolmanda lubi Venemaa koondise väravasse.. Seejärel suutsid kanadalased skoorida veel kaks korda, viies skoori purustavasse seisusse - 5: 1. Domi (28. minut) ja Reinhart (33. minut) eristasid ennast. Pärast sellist Kanada koondise läbimurret näitasid venelased tõelist võitluslikku iseloomu, mille eest Valery Bragini hoolealused peaksid olema sügavalt tänulikud. Perioodi lõpus naasid meie hokimängijad mängu, lüües kolm väravat. Väravad lõid Barbašev, Toltšinski ja Goldobin. Venemaa rahvuskoondise teist ja kolmandat väravat lahutas vaid 32 sekundit (see juhtus kohtumise 35. minutil). Juba kohtumise 38. minutil vähendasid Venemaa hokimängijad vahe minimaalseks. Kohtumise teine segment lõppes seisuga 5: 4 Kanada koondise kasuks.

Kolmandal perioodil tormasid venelased taastuma, kuid jõudu ei jätkunud enam. Kohtumine lõppes maailmameistrivõistluste võõrustajate paremusega, mis võimaldas Kanada noortekoondisel 2015. aasta MFM-i võitjaks.

Venemaa koondise viimast esinemist võib nimetada edukaks. Vaatamata finaali kaotusele näitas Venemaa rahvusmeeskond osavust ja iseloomu. Valeri Bragini rahvuskoondise esinemise kõige sobivamaks määratluseks võib nimetada meie aja silmapaistva hokimängija Pavel Datsyuki sõnu, kes kommenteeris 2015. aasta MFMi lõppu: „Oleme uhked oma noorte hokikoondise üle! !!”.