Kuidas Läheb Roland Garrosel?

Roland Garros on üks neljast kõrgeima kategooria turniirist, kuhu kogunevad tennisistid, kelle nimesid tuleb otsida maailma parimate reketite edetabeli ülemistelt ridadelt. Sel aastal on seda peetud juba 111 korda ja see kestab 27. maist kuni 10. juunini. Samal ajal toimuvad eraldi turniirid meestele ja naistele üksik- ja paarismängus ning võistlus segapaaridele.

Kuidas läheb Roland Garrosel?

Meeste üksikmängus on French Open jõudnud veerandfinaali. Kõige lihtsam on mööda turniirivõrku liikuda selle võistluse eelmise aasta võitja - argentiinlane Rafael Nadal. Neljas kohtumises ei andnud ta vastastele ühtegi setti. Viimases kohtumises ei kohtlenud Rafael kaasmaalast sõbralikult - Juan Monaco alistati täielikult skooridega 6: 2, 6: 0 ja 6: 0. Järgmine ohver on ilmselt hispaanlane Nicholas Almagro - Nadal näeb sellel turniiril väga võimas välja. Tema viimaste aastate pidev rivaal šveitslane Roger Federer pääses samuti veerandfinaali, kuigi veetis igas kohtumises palju rohkem aega. Need kaks hõivasid "külvatud" tennisistide nimekirjas teise ja kolmanda rea, esimesena Novak Djokovic. Just tema eksperdid ennustavad Nadali finaalkohtumises rivaalideks ja siiani õigustab serblane selliseid hinnanguid, edestades kõiki mänge kolmes mängus. Paraku langes sellel turniiril Venemaa tennisistidest viimane Mihhail Youzhny kolmandas ringis välja.

Naiste turniiri veerandfinaalis on üks meie tennisistidest - Maria Šarapova tegi tee sellele etapile, kaotades vastasele esimest korda ühe seti. Kuid ta maksis kätte nende kurbade sündmuste süüdlase Tšehhi päritolu Klara Zakopalova Anastasia Pavljutšenkova ja Maria Kirilenko lahkumise eest. Järgmises kohtumises ootab teda eestlanna Kaya Kanepi. Roland Garrose naisteosa üllatuste hulgas võib välja tuua õdede Williamsi kahes esimeses voorus toimunud kaotuse ning pääsu veerandfinaali selles võistluse etapis ainsa avalikustamata tennisisti Jaroslava Švedova poolt. Jaroslava tähistab Kasahstani, kuid tal on topeltkodakondsus ja ta elab Moskvas, nii et meil on põhjust oma kaasmaalase üle rõõmu tunda ja rõõmustada. Nüüd peab ta mängima tšehhitarist Petra Kvitovaga.

Jaroslava Švedova esineb ka naiste paarismängus, kus tema partneriks on ameeriklanna Vanya King. Sellel paaril on kohtumine poolfinaali pääsemiseks ülevenemaalise paariga Maria Kirilenko - Nadezhda Petrova.