Kuidas Maria Šarapova Esineb Roland Garros 2012-l

Enne tavaliselt Roland Garrose turniiriks nimetatud French Openi mängude algust oli Maria Šarapova maailma parimate profitennisistide edetabelis teisel kohal. Sel aastal on Venemaa sportlane võitnud juba kaks turniiri madalama asetusega ning nüüd ootavad nii fännid kui ka vastased temalt palju. Pealegi jõudis Maria kahel korral, sealhulgas eelmisel aastal, Roland Garrose poolfinaali.

Kuidas Maria Sharapova esineb Roland Garros 2012-l

Tänavu oli Maria Šarapova tänu oma kõrgele reitingule "külvatud" tennisistide edetabelis teine, nii et ta alustas turniiri ilma eelkvalifikatsioonimängudeta. Esimeses voorus kohtus venelanna, ehkki elab Miamis, rumeenlanna Alexandra Cadantu'ga. Maailma teise reketi eelis oli valdav - Šarapova ei kaotanud ainsatki setti, kulutades esimesele vaid 23 minutit ja teisele 25 minutit.

Maria mängis Prantsusmaa lahtiste teise ringi jaapanlase Ayumi Moritaga. Ja see kohtumine mõnevõrra tugevama tennisisti Šarapovaga võitis hiilgavalt - mõlemad söödud lõppesid tulemustega 6: 1. See võit võttis vaid 10 minutit rohkem kui eelmine.

Kolmandas voorus kohtus venelanna Hiina tennisisti Shuai Pengiga, kelle ta oli juba korra karjääri jooksul kaotanud. See on esimene külvatud Roland Garrose osalejatest, kellega meie sportlane turniirivõistlusele kokku viidi. Šarapova sõnul tunneb ta hiinlanna tugevusi üsna hästi, rõhutades eriti löökide jõudu. Seetõttu tugines Maria agressiivsele mängutiilile kõrgel tempos. Plaan sai ideaalselt täidetud - Peng Shuai suutis kahes setis võtta vaid kolm geimi - 6: 2 ja 6: 1.

Turniiri järgmises voorus läheb Šarapova vastamisi Tšehhi tennisisti Klara Zakopalovaga. See kahekümneaastane on maailma edetabelis praegu 42. kohal ega ole varem Prantsusmaa lahtistel teisest ringist kaugemale jõudnud. Kuid sel aastal jäävad tema väljendusrikas perekonnanimi meelde kahele venelannale - teises ringis lõi ta turniirilt välja Maria Kirilenko ja kolmandas - Anastasia Pavljutšenkova. Šarapova võitis hiljuti - mais - Madridi turniiril Tšehhi tennisisti. Maria märgib, et tema vastane on nüüd suurepärases vormis ja tõmbab välja väga rasked pallid. Venelanna plaanib mängida agressiivselt, nagu ka kolmanda vooru kohtumine.