Millised Uued Olümpiarekordid Püstitatakse Londonis

Londonis toimuvatel XXX olümpiamängudel võistlesid kolm nädalat kogu maailma parimad sportlased omavahel kuldmedalite nimel, et tuua oma rahvuskoondis edetabelis esikohale. Pealegi õnnestus mõnel neist võiduteel püstitada uued maailmarekordid.

Millised uued olümpiarekordid püstitatakse Londonis

Uued olümpiasaavutused 2012. aasta võistlustel puudutasid ennekõike veesporti. 400 meetri lõpujooksus püstitati korraga kolm maailmarekordit, millest kaks kuuluvad Hiina noorsportlastele. Noh, neljas rekordaeg registreeriti 800 meetri jooksus koos valitseva maailmameistriga Keeniast.

Kuueteistaastane hiinlanna Ye Shiven püstitas naiste 400 meetri kompleksujumise maailmarekordi. Võistluse tulemusena näitas kuldmedalist aega 4.28, 43 - selle distsipliini kõrgeim olümpia saavutus. Hõbeda sai ameeriklanna Elizabeth Beisel skooriga 4.31, 27, pronksi võitis hiinlane Li Huanghu (4.32, 91).

Meeste sarnases ujumises oli rekordiomanik taas Hiinast pärit sportlane - Sun Yang, kes näitas tulemust 3.40, 14. Teise koha sai Lõuna-Korea sportlane Pak Tae Hwan, kes ujus 400 meetrit 3.42-ga., 06 ja kolmas läks ameeriklane Peter Vanderkai tulemusega 3.44, 96.

Austraalia naiskond püstitas 2012. aasta olümpiamängudel uue maailmarekordi - viimasel 400 meetri kroolis näitas ta parimat aega 3 minutit 33, 15 sekundit. Võistkonda kuulusid sportlased Keith Campbell, Brittany Elmsley, Alicia Cutts ja Melanie Schlanger.

Ja 9. augustil võitis valitsev jooksu maailmameister keenialane David Rudisha oma riigi jaoks kuldmedali 800 meetri jooksus ja näitas rekordaega - 1.40, 91, värskendades enda kõrgeimat saavutust - 1.41.01. Ta lõpetas kohe korraliku edumaaga teiste võistlusel osalejate ees, mida säilitas enesekindlalt terve võistluse vältel. Teise koha sai Botswana sportlane Nigel Amos (1 minut 41, 73) ning pronksi võitis teine keenialane Timothy Kitum, kelle tulemus - 1.42, 53.