Kuidas Kulges Venemaa-Tšehhi Mäng Euro 2012-l

Suur võit Tšehhi jalgpallurite üle kohe turniiri alguses võimaldas meeskonna fännidel loota Venemaa koondise edukale esinemisele Euro 2012-l. Kahjuks ei olnud nende lootuste eesmärk tõeks saada.

Kuidas kulges Venemaa-Tšehhi mäng Euro 2012-l

Kohtumise alguses nägid Tšehhi rahvuskoondise mängijad aktiivsemad välja kui meie mängijad, neil oli rohkem palli valduses ja vajutati, kui see kaotati. Kuid varsti koondusid venelased, sooritasid hea rünnaku, mis lõppes nurgalöögiga. Sellest hetkest alates läks algatus üle Dick Advocaadi süüdistustele.

Kogu kohtumise pöördepunktiks oli episood 16. minutil. Dzagoev püüdis palli väljaku keskel vahele, kõndis elegantselt Tšehhi mängijatest mööda ja sooritas ründaja Kerzhakovile söödu paremale äärele. Aleksander tabas kohe vastase värava. Spordimürsk tabas risti ja põrkas õigel ajal karistusalale liikunud Alanile. Cech oli sunnitud palli enda väravast välja võtma, seis oli 1: 0.

Pärast seda osa said meie mängijad võimaluse mängida rohkem vasturünnakutel, murda vastase väljaku poolel vabatsoonidesse. Roman Širokov kasutas seda pärast Arshavini üleminekut hästi, seades kohtumise 25. minutil esimese poolaja lõppskoori - 2: 0.

Teise poolaja algus meenutas kohtumise esimesi minuteid - tšehhid olid küll aktiivsemad, kuid nüüd nõudis seda juba kohtumise käik. Venemaa rahvuskoondise jalgpallurid surusid vastu oma väravat, mida vastane osavalt ära kasutas. Palli kaugliigutamine jättis Malafeevi peaaegu üksi Vaclav Pilarzhiga, kes ei jätnud kasutamata võimalust väravat lüüa. Seis muutus seisuks 2: 1, venelaste mugav eelis kadus ning Tšehhi rahvusmeeskond sai inspiratsiooni.

Kohtumise viimasele veerandajale lähemal hakkasid mõlema meeskonna mängijad väsima. Tšehhi rahvusmeeskond, olles midagi enamat saavutanud, pidurdas kiirust. Lisaks arvas Dick Advocaat õigesti asendajaga, vabastades Keržakovi asemel Pavljutšenko. Peagi sai Romanist duubli löönud Dzagojevi abistaja.

Kolm minutit hiljem suutis Pavljutšenko tänu individuaalsele tegevusele ilusa värava lüüa. 85. minutil tehti veel üks muudatus, mis võimaldas Kokorinil väljakule pääseda. Seis 4: 1 kajastas jalgpalliväljakul täielikult jõuvahekorda.