Milline Klubi Võitis 2014. Aastal UEFA Meistrite Liiga

UEFA Meistrite liiga on Vana Maailma klubide peamine jalgpalliturniir. Igal aastal jälgib kogu spordimaailm, milline võistkond võib võita Euroopa parimate aunimetuse, kirjutades end maailma spordiajalukku.

Milline klubi võitis 2014. aastal UEFA Meistrite liiga

24. mail 2014 toimus Lissabonis (Portugal) Sveta staadionil oluline spordiüritus. Rohkem kui kuuekümne tuhande pealtvaatajaga Hispaania klubi "Real" (Madrid) võitis dramaatilises kohtumises ihaldatud karika - UEFA meistrite karika. See on suure kuningliku klubi ajaloos kümnes Meistrite liiga võit. Selle näitaja järgi on Madrid kõige tituleeritum klubi Euroopas.

Madridi Reali rivaal oli teine Madridi meeskond - Atletico. “Kreemika” võitu tähistanud matši lõppskoor muutus Meistrite liiga finaalturniiri ajaloo suurimaks viimaste aastate jooksul. Kohtumine lõppes 4: 1 kaotusega. Kuid see tulemus ei kajasta kuningliku klubi kogu eelist. Kuni 94 minuti pikkune “Real” jäi vastasele alla 0: 1 ja alles kindla ajaga saatis nurgalöögi järel Sergio Ramos palli “Atlético” väravasse. Niisiis viigistas Madridi Real kohtumise viimastel minutitel skoori ja see võimaldas suurepärasel klubil finaalis kaotusest eemale pääseda ning võita 2014. aastal Meistrite liiga. Lisaajal lisas teise lisaaja lisaring “Real” kolm palli vastase väravasse. Gareth Bale, Marcello ja Cristiano Ronaldo eristasid ennast.

Madridi “Real” näitas taas kogu maailmale, et ta on eelmisel spordihooajal Euroopa parimate meeskondade seas. Seetõttu pole juhus, et just see klubi tuli 2014. aastal UEFA Meistrite liiga võitjaks.