Milline Meeskond Võitis 2014. Aasta Jäähoki Maailmameistrivõistlused

Igal aastal ootavad kõik hokisõbrad kogu maailmas rahvuskoondiste põhiturniiri. Jäähoki maailmameistrivõistlused kutsuvad oma lipu alla 16 meeskonda, kuid lõpuks tõstab ihaldatud karika pea peale vaid üks.

Milline meeskond võitis 2014. aasta jäähoki maailmameistrivõistlused

25. mail 2014 toimus Valgevene pealinnas Minsk-Arenal enam kui 15 tuhande pealtvaataja juuresolekul jäähoki maailmameistrivõistluste finaalmatš. Pärast kuuekümmet minutit mänguaega võitis võidu Venemaa rahvusmeeskond, kellest on nüüdisaegses ajaloos tulnud juba neljakordne maailmameister. Hellitatud karika tõstis Venemaa koondise kapten Aleksandr Ovetškin üle tema pea ning seejärel tegid kõik mängijad ja treenerid väljaku ümbruses au ringi.

Finaalis alistasid venelased Soome rahvuskoondise tulemusega 5: 2. Soomlaste vastu lõid väravaid Širokov, Ovetškin, Malkin, Zaripov ja Tihhonov.

Venemaa rahvusmeeskond tõi sellele maailmameistrivõistlustele 12 uustulnukat, nende ridadesse lisasid KHLi ja NHLi tunnustatud rahvuskoondise juhid. Tuleb tunnistada, et venelastel oli Minskis toimunud turniiril kõige tugevam koosseis. Maailmahoki esimese suurusjärgu tähed reageerisid Oleg Znarki kutsele. Aleksandr Ovetškin, Nikolai Kulemin, Artem Anisimov, Sergey Bobrovsky ja mõned teised NHL-lambad saabusid kohe enne turniiri algust meeskonna asukohta. Ründaja Evgeny Malkini saabumine alagrupi lõpuks muutus meeskonna tõsiseks tugevduseks. Just geeniused Jevgeni ja Aleksander Suur suutsid finaalkohtumise teisel perioodil, kui venelased kaotasid 1: 2, mängu tuule pöörata. Viimasel kahekümnel minutil enamuses lõi Danis Zaripov neljanda värava, mis tõusis turniiri kaunimate hulka.

Meistrivõistluste käigus võitis Venemaa rahvusmeeskond kõik kümme kohtumist normatiiviajal ja tõusis 2014. aasta jäähoki maailmameistrivõistluste vääriliseks triumfiks.