Venemaa Laskesuusatamise Rahvuskoondis Sai Pokljukas Segateates Neljanda Koha

Sisukord:

2. detsembril 2018 olid Venemaa sportlased lähedal Pokljukas toimunud laskesuusatamise maailmakarika segateate võitmisele. Vaatamata suhteliselt heale esitusele ei õnnestunud neil esikolmikusse pääseda. Mis põhjustas meie meeskonna sellise veenva tulemuse? Võib-olla tuli võistluste etappidel sportlased vahetada?

laskesuusatajad kõhuli laskmisel

Venemaa rahvuskoondisse kandideerisid Irina Starykh, Jekaterina Jurlova - Perkht, Dmitri Malõško, Aleksandr Loginov. Traditsiooni järgi olid kõigis rahvuskoondistes tugevad sportlased. Enne starti oli võimalik ennustada, kes on favoriit. Need olid itaallased Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, Prantsusmaa Besconi, Breza, Martin Fourcade, Destieux esindajad.

laskesuusatajad ronivad ülesmäge

Esimene aste

Pärast starti asusid juhtima Lisa Vitotsi ja Bescone. Starikh alustas võistlust nõrgalt, kuid taastus end teisel ringil. Ta vähendas vahe esimeselt numbrilt 13-lt 7-le.

Võistluse esimeses segmendis oli juhtpositsioonil Soome. Tema järel segateate tulemuste tabelis asuvad Prantsusmaa ja Itaalia. Irina Starykh jõudis napilt finišisse ja andis teatepulga edasi Yurlova-Perkhtile. Ekaterina pääses võistlusele viiendana, liidrist maha jäädes 16,5 sekundit.

Teine faas

Soome tuli ette. Sellele aitas kaasa soomlanna Kaisa Makaryaineni pädev töö. Ta juhatas kogu aeg lava. Talle lähim oli itaallane 29 sekundilise kaotusega. Prantslanna kaotas Soome laskesuusatajale 39. Ekaterina Yurlova esines ausalt öeldes kehvasti. Ta kaotas liidrile 1,10 sekundit. Katya ületas lõpujoone kuuendal positsioonil.

teatepulga andmine oma meeskonna liikmele

Kolmas etapp

Venemaa laskesuusatamise rahvuskoondisest läks rajale Dmitri Malõško. Ta suutis Soome liidritega vahe vähendada 6 sekundini. Martin Fourcade tegi kurvis suurepärase laskmise ja asus võistluses juhtima. Ta edestas soomlast Seppälä, kes murdis kogu meeskonna jaoks laskerikkega mängu.

Neljas etapp

Segateatetabelis saavutas Prantsusmaa ajas esikoha. Järgnesid Šveits, Itaalia, Soome. Loginov võttis teatepulga Malõškolt viiendaks. Medalite eest võitlesid Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo. Selle võistluse võitis prantslane. Ta edestas Šveitsi Finellot kohe oma esinemise alguses 35 sekundiga.

Segateatetabelis sai Šveitsi rahvusmeeskond teise koha. Kolmandal real on itaallased. Vene Föderatsiooni esindajad suutsid tõusta alles neljandale positsioonile, jäädes liidritest maha 1,17 sekundiga.

laskesuusatajate võistlus distantsil

Sloveenia Pokljuka segateate tulemusi ei saa Venemaa laskesuusakoondise jaoks edukaks nimetada. Kuid meie kutid suutsid ületada väga tugevaid meeskondi teistest Euroopa meeskondadest. Peame uskuma, et meie laskesuusatajad leiavad endas jõudu, motivatsiooni ja suudavad võistelda maailmameistrivõistluste medalite nimel.