Kuidas Venemaa Laskesuusatajad Pokljukas Meeste üksiksõidus Esinesid

Sisukord:

6. detsembril vaatasid miljonid venelased Sloveenias Pokljukas peetud maailmameistrivõistlustel meeste individuaalsõitu. Kuidas esinesid Venemaa laskesuusatamise koondise sportlased? Kes suutis võistlusel osalenud sportlaste hulgast säilitada rahulikkust, väljakutseid mitte ainult vastastele, vaid ka seista vastu udu Pokljuka, suuskadega purustatud raja kohal?

Distants laskesuusatajad

20 kilomeetri individuaalvõistlus pidi algama 5. detsembril. Seda ei toimunud Pokljuka tiheda udu tõttu. Start lükati järgmisele päevale.

Laskesuusatajad finišis

Meeste üldarvestus

Paljud laskesuusatajad ennustasid ilmateadet valesti. Nad arvasid, et pärast võistluse algust tuleb lund, nii et nad otsustasid joosta 2. grupis. Äärmuslikuma osalejana startis Martin Fourcade. Ta võistles peale teiste laskesuusatajate ka Pokljukat uduga katnud suusarajaga. Selle ajakursus ei olnud kõrge. Fourcade keskendus kogu tähelepanu tulistamisele. Olles löönud kõik sihtmärgid 3 tulejoonel, oli tal suur võimalus võita. Sõidu viimasel etapil oli ta 2. koht, kaotades Saksamaa laskesuusataja Shempile. Viimane lasi laskmisel mööda, jättes seeläbi võimaluse kulda võita.

Kauglaskesuusataja

Meestest võitis tagaselja võidu meeste üksiksõidus sakslane Johannes Kühn. Martin Fourcade tuli ülesandega toime. Ta ei lasknud tulejoonel mööda, edestas Kuehnit 16 sekundiga. Võidust polnud aga veel juttugi, sest ajavahe nende vahel vähenes. 1000 meetrit enne finišijoont läks see pooleks. Oli selge, et Martin Fourcade on kontrolli all. Ta ületas finišijoone, edestades sakslast Johannes Kühni 4 sekundiga. Oma võiduga tõestas prantslane, et teda peetakse õigusega erakordseks, silmapaistvaks sportlaseks. Johannes Kühn sai 2. positsiooni. Pronksmedali võitis laskesuusataja Austriast Simon Eder. Sakslane ei teinud lasketiirus vigu, kuid näitas mitte kõige kiiremat aega. Meeste võistluse lõpetas ukrainlane Sergey Semenov (6. koht), Norra esindaja Vetle Christiansen (11. koht). Viie parima liidri hulka kuuluvad Sloveenia sportlane Jacob Fak, sakslane Simon Schemmp.

Laskesuusatajad distantsivõistlusel

Kuidas tõestasid end võistluses Venemaalt pärit laskesuusatajad?

Venemaa laskesuusatajad on näidanud end äärmiselt veenmatuna. Meie sportlased tulistasid lasketiirus hästi, kuid näitasid distantsil halba aega või vastupidi. Kui Aleksander Loginovi ja Dmitri Malõško kiirus kokku võtta, oleks võimalik võita medal. Dmitri sai 12. koha ning Alexander koos Fourcade'i kiiruse ja 3 möödalasuga sattus 29. kohale. Eliseev Matvey näitas ennast hästi. Ta tegi 2 laskmisviga ja lükati tagasi 31. positsioonile. See tulemus võimaldas tal saada 20. koha.

Distantsil näitas ennast kõige kiiremini norralane Johannes Boe. Ta sai võistlusest läbi nagu välk ja sai 3 penaltiga 7. koha. Martin Fourcade kaotas kiiruses 1 minut 11 sekundit. Prantslane sai ajas vaid 13. koha. Sama tulemust näitas ka Venemaa laskesuusataja Loginov.

Aleksey Slepov näitas distantsil 20. aega, kuid tegi lasketiirus 6 möödalasku. Ta sai koha alles 7. kümnes. Latypov kukkus individuaalsõidus täielikult läbi. Ta jäi starti hiljaks, tulistas halvasti, kõndis distantsi aeglaselt. Edward sai alles 99. koha.

Vene Föderatsiooni noored laskesuusatajad pole veel valmis poodiumit vallutama. Kogenud sportlased Loginov ja Malõško peavad kõigepealt laskmist parandama. Ebaõnnestunud laskmine aitab laskesuusatajad medalile pääseda.