Võistkondlikud Pallimängud: Käsipall

Moodsal ajal on erinevaid pallimänge: korvpall, võrkpall, jalgpall jt. Reeglid võivad olla erinevad, kuid olemus on kõigi jaoks sama - võitlus eesmärgi nimel. Need spordialad on üsna kuulsad. Näiteks on lugematul hulgal jalgpalli- või korvpallifänne. On veel üks spordiala, mis võib meeskonnapallivõistlustest huvitatud vaataja tähelepanu äratada. See on käsipall.

Võistkondlikud pallimängud: käsipall

Sõna käsipall etümoloogia on lihtne. Niisiis, käsi tõlgitakse inglise keelest kui käsi ja pall on pall. Vastavalt mängitakse palliga käsipalli. Käsipalli ja võrkpalli erinevus seisneb selles, et esimeses vormis antakse värav, mitte sõrmus. Käsipalli nimetatakse ka käsipallimänguks.

Kui jalgpalli või rannavõrkpalli mänge saab mängida õues, siis käsipall on lubatud ainult siseruumides. Selle spordiala ala suurus on 40 × 20 meetrit. 425–480 g kaaluvat palli kasutavad mehed, kuid naistel on mürsu kaal 325–380 grammi. Mäng sisaldab kahte poolaega, mõlemal 30 minutit. Poolte vaheaeg 10 minutit.

Spordimängu eesmärk on visata pall vastase väravasse. Sa ei saa läheneda väravale lähemale kui kuus meetrit ja seda visata, vastasel korral väravat ei arvestata. Väljaku mängijad mängivad palli kätega. Võidab kõige rohkem väravaid löönud meeskond. Võistkonna väravavaht võib väravat kaitsta mis tahes kehaosaga.

Kui pärast kahe poolaja lõppu on kohtumine viigiline, määratakse kaks täiendavat 5-minutilist lisaaega. Võrdse punktisumma korral määratakse veel üks pool ja kui pärast seda on tablool viik, siis määratakse vabaviskeseeria ja mõlemad meeskonnad sooritavad seitsme meetri pealt vastase väravasse 5 lasku. märk.

Moodsal ajal on olemas professionaalsed käsipalliliigad. Selles spordis peetakse tõsiseid suurturniire. Nagu näiteks maailma- ja Euroopa meistrivõistlused.

Seda spordiala harrastavad nii mehed kui naised. Käsipall on osa suveolümpiamängude programmist.