Kuidas Venemaa Mängis EURO Meistrivõistlustel

Venemaa rahvusmeeskond Euroopa meistrivõistlustel ei vastanud fännide ootustele, nende endi lootustele ja mis peamine - mängiti palju alla oma võimete. Kui eksperdid, kommentaatorid ja fännid arutasid, milline vastane on play-off’is venelastele mugavam, siis rahvusjalgpallikoondis alagrupiturniiril langes.

Kuidas Venemaa mängis EURO meistrivõistlustel

Tundus, et Venemaa oli veerandfinaali kindlustanud, edestades Tšehhi rahvusmeeskonda heas stiilis 4: 1 ja mängides turniiri võõrustajate poolakatega viiki. Ees oli ju matš kreeklastega, mida keegi ühe punktiga tõsiselt ei võtnud. Paraku ei võtnud ka Venemaa jalgpallurid neid tõsiselt. Grupist välja pääsemiseks piisas, kui nad mängisid viiki. Isegi kaotus Tšehhi ja Poola vahelises paralleelses mängus viigi korral viis Venemaa meeskonna veerandfinaali.

Kumbagi ei juhtunud. Esimesel poolajal olid meie meeskonnal head võimalused juhtima minna, kuid rünnaku viimases faasis see ei õnnestunud. Kreeklased kaitsesid kogu oma meeskonda ja kaitsesid väravat. Häda tuli kohtumise esimese poole viimasel minutil. Venemaa rahvuskoondise kaitsja Sergei Ignaševitš viskas peaga vastasele edukalt palli ning kreeka poolkaitsja Georgios Karagounis purskas takistusteta karistusalasse ja lasi Vjatšeslav Malafeevi värava. Teisel poolajal heitsid kreeklased luudega oma värava äärealadel pikali. Peamiselt keskusest läbi murda üritavad venelased pole midagi väärtuslikku loonud.

Mõnikord näitas Euro 2012 Venemaa rahvusmeeskond atraktiivset jalgpalli, kuid kõige otsustavamal hetkel ei näidanud nad peamist - võitluslikku iseloomu. Kõik räägivad halvast õnnest - vaeste kasuks, sest seal on tõde - õnne kõige tugevamatele. Kreeklased näitasid sel õhtul tõelist sportlikku iseloomu, valmisolekut väljakul surra ja olid vaimult tugevamad. Venemaa jalgpalliteaduste akadeemia "akadeemikud" ei suutnud sellega toime tulla.

Jällegi on jalgpall näidanud, et seda ei mängi mängijate üleminekukulud ja mitte palganimekirjad, mis on Venemaa koondise jaoks kokkuvõttes suuremad kui rühma konkurentidel. Meisterlikkus pole midagi ilma iseloomuta. Enamiku põhimeeskonna mängijate jaoks oli see vanuse tõttu viimane suurturniir. Nüüd peate ehitama uue meeskonna.